Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti mire szoktátok használni a...

Ti mire szoktátok használni a vazelint?

Figyelt kérdés

Vettem egy tégely fehér vazelint (155 forintért egy jó elég nagy tégellyel).

Eddig hajvégápolásra és a lábfejem hidratálására használtam. Mindkét esetben csodát tett.


Kíváncsi lennék más felhasználási módokra is.


Köszi a válaszokat. :)


2013. jún. 17. 23:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
szia.. hajvégre is jó? és attól nem töredezik? vagy mért jó?
2013. jún. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Egyszer használtam a hajvégemre. Elég száraz a hajam, de most kipróbáltam egy új módszert, ami tényleg csodát tett.


Almaecetes-csalános főzettel mostam hajat. Gyönyörű puha és fényes lett tőle az egész hajam, ilyen szép utoljára nagyon kicsi gyerekkoromban volt. És nem lett tőle ecetszagú a hajam egyáltalán.


Aztán egy egészen minimális mennyiségű vazelint masszíroztam a hajvégeimbe, amitől nagyon élettel teli lett. Egyenlőre még csak egyszer csináltam, de nem vettem észre, hogy töredezne...nekem bevált. :)

2013. jún. 17. 23:35
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A vazelin egy kőolajszármazék, bőrre nem jó semmiképp, nem szívódik fel, láthatatlan réteget képez a bőrön ami miatt az nem tud lélegezni sem, eltömíti a pórusokat, stb, jó hatása nincs a bőrre.

Hajra is csak egy réteget tesz, mint a szilikon a hajápolókban, és ez nem minden esetben jó dolog.

2013. jún. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
lehet én is kipróbálom :) azt is halottam hogy sörrel kell öblögetni :D
2013. jún. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát igen, tudom, hogy megoszlanak a vélemények a vazelinről, de az a baj, hogy már minden kozmetikai termékben van valami káros anyag, egyik dolog sem jobb mint a másik... Én nem vagyok megelégedve a kozmetikumokkal, mindegyik sokat ígér, de egyre megy az összes, és inkább már nem is olvasgatom az összetevőit. Természetesen lehet, hogy igazad van, de esküszöm, nekem jobban bevált, mint az elvileg direkt táplálásra kifejlesztett hajsamponok-, balzsamok ill. krémek.


Én is hallottam a sörös megoldásról, bár még nem próbáltam. Majd talán egyszer, de egyelőre ez az almaecetes dolog nagyon bejön, olcsó, természetes és hatásos is, és állítólag idővel csak jobb lesz. :)

2013. jún. 17. 23:52
 6/13 anonim ***** válasza:

Szempillát is lehet vele kenegetni, mint a ricinusolajat, mert gyorsabban nő tőle :)


[link]

2013. jún. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kipróbálom szempillára, meglátjuk mi lesz az eredmény. :)
2013. jún. 18. 08:08
 8/13 anonim ***** válasza:

Én ezekre:

[link]

2013. jún. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Csocsóasztalt szoktam vele "bekenni" ha nem csúszik és ragad... Csodákra képes :)
2013. jún. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy az almaecetes főzetet hogy csinálod? :)
2013. jún. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!