Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg úgy van, hogy a szőke...

Tényleg úgy van, hogy a szőke szín festett hajon nem szőke?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, mikor valaki sötét hajszínből próbálja szőkére festeni a haját, és előfordulhat, hogy olyan narancssárgás lesz, hanem valaki azt mondta nekem, hogy valaki azt mondta nekem, a korábban bármilyen színre festett hajra nem fog a szőke festék, csak a lenőtt tövére. ez igaz? Otthon nem lehet tehát szőkére festeni, ha már volt festve, csak fodrásznál?
2013. jún. 21. 15:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy a közepén 2x írtam.
2013. jún. 21. 15:21
 2/7 anonim ***** válasza:
szőkitőporral lehet, és aztán teszed rá a festéket.
2013. jún. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És azt lehet ugyanúgy venni boltban, vagy csak valami fodrászkellék üzletben? Köszi a választ.
2013. jún. 21. 21:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen így van. Kezdjük az elején:

egy sötét haj először van festve vil. szőke hajfestékkel. Ilyenkor az egész hajra kell anyag. Eltelik X hét, a lenövést be kell festeni. Elég csak oda kenni a festéket, a többi részre felesleges, ha ugyanolyanra akarjuk, mint amilyen volt. Ha mást szeretnénk, akkor van a csavar: ha világosabbat, akkor tényleg jobb fodrászhoz menni, mert ilyenkor fordul elő az, hogy a töve világosabb lesz, a haj többi, már korábban festett része pedig marad olyan, mint volt. Természetesen sötétebbre festéskor nincs ilyen probléma.

2013. jún. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, de akkor maga a festék megfogja? Bevallom, egyszer már kipróbáltam, és a töve szőke lett (nem feltűnően), a többi pedig ilyen nagyon érdes színű, barna maradt, de valami sárgás árnyalat volt benne. Nem volt csúnya, kifejezetten tetszett. De alig lehetett észrevenni. Egyre világosabb barnára festettem azóta a hajam. Most már sokkal világosabb, mint kezdetben. Az egyértelmű, hogy a töve biztos szőkébb lesz, de a többi részét megfogja a festék? Ha mondjuk 2 festéket veszek egyszerre, mármint 2 ugyanolyat, és ráteszem?
2013. jún. 21. 21:49
 6/7 anonim ***** válasza:
A szőke festék nem sok világosításra képes, ezért kell előtte leszívatni a színt. Festék nem világosít festéket, ezért látszik csak a hajad tövén. Fodrászkellékesben érdemes venni amúgy is festéket, ott szőkítőport is kapsz. A bolti festékek vacakok és drágák is. Attól hogy kettőt kensz fel még nem lesz jobb az eredmény.
2013. jún. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Láttam a boltban Syoss világosítókrémet. az sem jó rá? Amúgy én meg vagyok elégedve a bolti festékekkel, legalábbis a legtöbbel, amit eddig használtam. (Ettől függetlenül elhiszem, amit mondotok). Csak nem egészen világos, mert azt állítod, hogy a bolti festék nem világosít jól. És ez rendben is van, de vajon azért, mert már festve van a hajam, vagy amúgy sem?
2013. jún. 22. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!