Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Házi hajpakolás otthon?

Házi hajpakolás otthon?

Figyelt kérdés
Szeretném, h puhább, és fényesebb legyen a hajam... Milyen házi praktikákat tudtok? előre is köszi a választ!

2013. jún. 22. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
17%

Ha jó sampont és balzsamot használ, akkor nincs szükség rá.

Ha meg rosszat, akkor egy pakolás nem oldja meg a gondod.


Ellenben vitamin pakolást rakhatsz a hajadra.

2013. jún. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Pakolás a fényes és lágy hajért


Keverj össze három evőkanál tejfölt és egy teáskanál mézet, tedd a száraz vagy félszáraz hajadra, majd csavarj köré törölközőt. Harminc perc után mosd meg a hajad.

Pakolás a dús hajért


Végy egy evőkanál vörösbort, egy evőkanál mézet és egy fél csésze meleg vizet, majd keverd össze őket. A pakolást tedd a száraz vagy félszáraz hajadra, majd csavarj köré törölközőt. A készítményt száradásig hagyd fent, majd moss hajat.

Pakolás zsíros hajra


Verj fel egy tojásfehérjét, majd vidd fel a félszáraz hajadra. Hagyd fenn száradásig, majd mosd meg a hajad.

Pakolás száraz, sérült, igénybevett hajra


Verj fel két tojássárgáját és egy tojásfehérjét, majd adj hozzá egy evőkanál mézet és egy teáskanálnyi citromlevet. A pakolást vidd fel a száraz vagy félszáraz hajadra, csavarj köré törölközőt, majd hagyd hatni tíz percig. Végül mosd meg a hajad.

2013. jún. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a ricinusolajat próbáltam, jótékony hatása az,hogy erősebb lesz tőle a hajad, fényes, és puha, szóval pont azok amiket te írtál,de hogy mennyire segíti elő a zsírosdást azt nem tudom, nekem nem volt azzal sem baj,de havonta max 2szer használom.

[link]

2013. jún. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ricinus olajat próbáltad már?? mondjuk nem mindenkinek válik be
2013. jún. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én tudok egy nagyon jó hajpakolást, ami otthon is elkészíthető.

Hozzávalók:

-1 jól megrakott, le nem csúrgatott teáskanálnyi méz.

-1 evőkanál (vagy kicsivel kevesebb rövid hajra) ricinus olaj.

-1 fél evőkanál oliva olaj.

-1 kevés szőlőmag olaj (nem kötelező, de jó havan benne).

-Pár csep, de azért ne olyan kevés, citromlé.

-Tojás sárgája és fehérje, arányosan a többi hozzávaló mennyiségével.


Természetesen arányosan lehet több és kevesebb is, ez most nagyon rövid 1-2 cm-s hajra írtam. Fiúk és lányok is használhatják.


Elkészítési szabály, talán egyedül, hogy a végén jól dolgozzuk össze és ha a fejre teszed, egyenletesen oszlasd el és maszírozd sokáig, kerüljön mindenhova.


Remélem tudtam segíteni, bár régi kérdés, de most karanténban is aktuális lehet. :-) Szerintem jobb mint a kapitalista, multis hányások...


Jobb lesz a haj, segíti a növekedést, egyrész, mert nem töredezik vissza, másrészt pedig gyorsítja a folyamatot, ezen kívül egészségesebb lesz a haj és a szerkezete is javul.

2020. jún. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Előző vagyok, kísérleteztem még egy kicsit. Lehet még bele kakaóvajat és kókusz olajat is tenni.
2020. jún. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!