Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Anyajegy eltávolítására...

Bratilla kérdése:

Anyajegy eltávolítására milyen kenőcsök vannak?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy van ilyen kenőcs, de nem tudom a nevét. Hol lehet kapni, és mennyibe kerül? (Rendelni nem akarok.)
2013. júl. 2. 18:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Megvan, DermaTend a neve. :) Ismeri valaki? Magyarországon kapható?
2013. júl. 2. 18:26
 2/9 anonim válasza:
Nincs ilyen. Sebész távolítja el.
2013. júl. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
"I had hoped nobody elso would be tempted to use this stuff. Moles aren't just on the surface, they can go very deep. So you burn off the surface with this stuff and the skin heals over. What happens if the rest of the mole (which you can no longer see under the scar) turns into melanoma?"
2013. júl. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De csak akkor, ha rosszindulatú nem? Engem esztétikailag zavar, bár nm tudom, nem voltam még ilyen vizsgálaton vagy szűrésen sosem.


Az angol szöveget sajnos nem értem.

2013. júl. 2. 18:51
 5/9 anonim ***** válasza:

A bőrgyógyászom mondta hogy kenheted bármilyen kencével, nem fog elmúlni. Látnád a fejemet, van vagy 25 anyajegy csak ott, képzelheted mennyire zavar, mennyi mindent megadnék hogy eltűnjenek.. de vagy a sebész, aki után csúnya heg marad (tapasztalat), vagy a lézeres eltüntetés, ami a tehetőseknek valósulhat meg.


A 2. azt írja, hogy az anyajegyek nem csak a felületen vannak jelen, hanem mélyen a bőrben is. Éppen ezért, ha az anyajegy felületét leégeted ezzel a pasztával, és ha az be is gyógyul, mi van ha az alatta lévő réteg, ami nem tűnt el, melanómává változik?

2013. júl. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a választ!

Engem is nagyon zavarnak, strandra sem akarok soha menni, annyira. Engem a heg kevésbé zavarna, mint ezek a sötét foltok. De mondjuk ha háton vagy a mell alatt csinálják, abból nem lehet baj?

Ja, és köszönöm, hogy lefordítottad, tényleg elég kockázatos így. Meg utánanéztem, itthon elvileg nem kapható a krém.

2013. júl. 2. 19:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem hátamról szedtek le egy méretes darabot, óriási fekete heg maradt a helyén. De tény, hogy még mindig jobban tetszik, mint az anyajegy. Aztán leszedtek egyet a vállamról, ott egy kidudorodó rózsaszín var maradt, majd a könyököm fölött is kimetszettek egyet, és nemrég vettem észre, hogy a seb mellett volt egy nagyon pici halvány anyajegy, és az elkezdett átterjedni a hegre.. mehetek ismét bőrgyógyászhoz miatta. -.-

Én is úgy voltam vele sokáig, hogy akár az arcomról is elüntetném az anyajegyeket, maradhat heg, nem érdekel, de így hogy a saját bőrömön tapasztalom annak a 3 anyajegynek a következményét, átgondoltam a helyzetem. Idén leszek 18, elkezdtem gyűjteni lézeres eltüntetésre, néhány éven belül el szeretnék tüntetni az arcomról párat.


Amúgy neked hol van(nak) a nem tetsző egyed(ek)?

2013. júl. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hú, hát akkor te is megzenvedsz velük.

Nekem több is van, amik legjobban zavarnak, azok a hátamon vannak, meg a két mellem alatt is van 1-1 nem túl nay, de azért zavaró. Meg a vállam alatt van, ami még feltűnő.


Amúgy ha lézerrel távolítják el, az nem veszélyes?

2013. júl. 2. 19:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Több helyen olvastam már utána, szinte mindenhol mást írnak. Ha lekaparják a felületét, az temészetesen nem tesz jót az anyajegynek, de ott vannak a hírességek akik már lézereztettek, és nagyon szép eredményt értek el károsodás nélkül is.

De minden lézeres kezelés előtt megvizsgálják az adott anyajegyedet, és ha festékes naevusnak találják, nem lézerezik meg, ha jól tudom. :/

2013. júl. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!