Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg igaz hogy kamaszkor...

Tényleg igaz hogy kamaszkor után szebb lehet a bőre a pattanásosaknak?

Figyelt kérdés
Ha valakinek pattanásos a bőre, és nem nyomkodja meg nem súlyosbítja, annak kamaszkor után lehet szebb a bőre?
2013. júl. 3. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem, de már kamaszkorában megtanulja, mennyire fontos a bőr ápolása.

Másrészről ha nem nyomkodod is maradhatnak hegek!

De leginkább genetika függő, kinek milyen szép marad a bőre.

2013. júl. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van, akinek csak kamaszkorában pattanásos a bőre, de van, akinek genetikusan ilyem a bőre. Szóval nem mondanám 100%-ra, hogy neked el fog múlni.
2013. júl. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, mivel rendeződnek a hormonális dolgok, és elmúlnak a pattanások. Persze hogy szebb lesz.
2013. júl. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kamaszkor után nyilván javul az állapot, hogy mennyire az meg sok mindenen múlik. Egészséges életmód, higiénia, stb.
2013. júl. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem javult, aztán a pattanások szinte teljesen el is tűntek, néha van 1-2. A zsíros bőr az sajnos maradt.

Amikor viszont terhes voltam, nagyonnagyon szép lett a bőröm. Se egy mitesszer, se egy pattanás, de még csak zsíros sem volt. Utána meg minden a régi lett.

Pedig figyelek, mit eszek, ápolom is az arcom, de sajna nekem alapól ilyen.

32N

2013. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Javul.Viszont még előjöhet itt-ott.De mindenképp kezelhetőbb.
2013. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igen. De ha zsíros, tág pórusú a bőröd, akkor nem biztos. Eucerin arclemosója nagyon jó, problémás bőrre való, sokkal kevesebb a ragyám, mióta ezt használom, bár 3000 Ft, két hónapig elég.
2013. júl. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg javulni fog a helyzet, de a "tinikori" pattanások, amiket a hormonok okoznak, elhúzódhatnak akár 28-30 éves korig. Nekem kezd javulni a helyzet így 24 évesen, de apróbbak ki szoktak jönni, amik nem olyan gyulladtak, a nagy gyulladtakból általában pár darab havonta. Sajnos évente párszor nagyon be szokott durranni. Nekem már nem is a kijövő pattanásokkal van a gondom igazából, hanem a hegekkel. Amik nagyok és gyulladtak akkor is hegesednek sajnos, ha nem nyúlok hozzájuk. Még várok 1-2 évet, hogy hátha jobban lenyugszik a helyzet, aztán elmegyek valami hámlasztásra vagy dermarolleres kezelésre, mert nagyon csúnya. Nekem ráadásul a 90%-a az orromon jön ki, úgyhogy az egész orrom tiszta piros meg barna heg. Szerencsére nem olyan kráteres, nem mély hegek, csak elszíneződések.
2013. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem tini koromban nagyon pattanásos volt az arcom és zsíros volt az arcbőröm, évekig jártam vele mindenféle bőrgyógyászhoz meg kozmetikushoz, de semmit nem tudtak vele kezdeni. Aztán, ahogy idővel beállt a hormonháztartásom, magától rendbe jött, most már évek óta nagyon szép sima a bőröm és egyáltalán nem zsíros.

32/N

2013. júl. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!