Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 2 naponta mosok hajat, mert...

2 naponta mosok hajat, mert olyan gyorsan zsírosodik, már a 2. napot is csak alig bírja ki és már nagyon unom, hogy ilyen hamar zsírosodik. Milyen samponnal mossak hajat, hogy ne zsírosodjon ilyen hamar?

Figyelt kérdés
Olyan sampont írjatok ami tényleg hatásos, már sok mindent kipróbáltam, de egyik sem hatott.

2013. júl. 5. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

hát én leírom, hogy én teljesen véletlenül jöttem rá, hogy nekem a sima tusfürdő használt. Úgy 3 naponta mosom, de a 3. nap már elég tré a kinézetem... szóval én is kerestem a megoldást. Aztán pár napig idegen helyen voltam elszállásolva, a hajam meg finoman szólva sem volt vállalható és mivel sampont nem hoztam mert nem terveztem hogy ilyen sokáig távol maradok így a sima tusfürdővel mostam hajat. Ami olyan csodás dolgot tett a hajammal, hogy 6. napon kellett csak hajat mosnom.


Azóta megint rendesen samponozok, de ha samponozás után még tusfürdővel megmosom akkor +2 napot nyerek. :D

Egyenlőre nem tudom, hogy fenntartható-e ez az állapot, mert úgy 1 hónapja élek ezzel a módszerrel.


Amúgy nincs csodaszer. A zsíros hajnál neked kell rájönnöd, hogy mi az ami kedvezően hat rád.

2013. júl. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Kénes vagy tojássampon!
2013. júl. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
R. F. válaszában annyi igazság lehet, hogy a tusfürdőben és a samponban ugyanaz az anyag található meg-az SLS vagy SLES. Viszont egy tusfürdő nem tartalmaz annyi ápoló összetevőt, mint egy sampon, így hosszú távon ronthat is a haj szerkezetén! A legjobban bevált termék nekem a Forfora Urto, ami kb. 3500-5000 Ft-be kerül, de néhány használat után teljesen megoldotta a problémát. Nagyon ajánlom! :)
2013. júl. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én nem nagyon tudom h mit csinálj sztem erre nem nagyon van módszer cs annyit mondok h ne zsírosodás elleni samponnal moss hajat mert az elveszi a hajról az összes zsírt és ez arra készteti a fejbőrt h még több zsírt termeljen és az egész egy ördögi kör lesz
2013. júl. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kénes sampont már próbáltam, de egyáltalán semmi hatása nem volt, tusfürdővel is sokszor mostam már hajat, mert volt olyan helyzet, hogy itthon hagytam a samponom mikor elutaztam valahova, de azzal se volt jobb. De köszönöm a tanácsokat! Most a száraz sampont szeretném kipróbálni, de nem tudom, hogy jó ötlet-e. Anyukám mindig azt mondta, hogy várjak vele még +2 napot, hogy öntisztítóvá váljon a hajam, de az sem segített.
2013. júl. 6. 12:25
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Ne kenj a hajadra ennyi vackot. Valószínűleg belső okai lehetnek, hogy ilyen gyorsan zsírosodik a hajad, így a leghatásosabb egy doki lenne, de írok neked pár természetes módszert, ami hatásos lehet. Először is a csalán. Nem tudom milyen környéken laksz, de ha nem tudnál hozzájutni elmész a patikába és veszel csalánteát. Ha viszont tudsz szerezni: leszeded a leveleket, kb. egy jó maréknyi, megmosod, felforralsz kb. 1 lier vizet, majd miután felforrt leveszed a tűzről és beleteszed a leveleket és hagyod állni úgy fél-egy órát, ha megvan leszűröd és hajmosás előtt átmosod/bemaszírozod vele a fejbőröd, hajad. Másik, hajmosás után egy liter vízbe két kanál almaecetet teszel, majd ezzel öblíted ki a hajad, ez után már nem kell semmit tenned vele, az ecet majd elpárolog, nem lesz tőle büdös a fejed. Aztán kipróbálhatod még a citromlét, ugyanúgy, mint az ecetet, de ezek után öblítsd még ki a hajad. Tömérdek sok ilyen megoldás létezik még, illóolajok, diófalevél, szódabikarbóna, stb... keress rá neten, valami tuti használni fog. ÉS emellett próbálj leszokni a gyakori hajmosásról, mert azzal ártassz neki a legtöbbet, hajmosás során ugyanis a fejbőr "védekezik", vagyis faggyút termel és minden egyes mosás után lemosod ezt a réteget a hajadról, ezért termel minél többet. Úgymond "ezt szokta meg". Próbáld ki sampon helyett a szárazsampont, vagy hintőport.
2013. júl. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm! :) ki fogom próbálni:)
2013. júl. 10. 15:52
 8/8 anonim ***** válasza:
+1 tipp ha használsz hajbalzsamot akkor csak a végekre fültövedtől lefelé vidd fel mert ha a hajtövekre is teszel hamarabb zsírosodik és a hajtöveknél lévő hajnak nincs szüksége annyi ápolásra mert azok csak nemrég nőttek de a hajvégeid mar lehetnek akar 2 vagy 3 évesek is....
2014. júl. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!