Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok ti körülbelül mennyit...

Lányok ti körülbelül mennyit foglalkoztok magatokkal? Pl smink, arc- hajápolás, bőrápolás?

Figyelt kérdés
2013. júl. 11. 15:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Smink: ha sietek, ha nem, akkor is mindig teljes sminket készítek, ami nálam: alapozó, korrektor, púder (de nem nézek ki úgy, mint akin vakolat van), szemhéjtus és szempillaspirál.


Arcápolás: heti egyszer vagy kétszer maszkot használok, ezen felül mindig lemosom a sminkem és hidratáló krémmel kenem az arcbőröm. Szerencsére pattanásaim nincsenek, ha vannak is, akkor sem nyomom ki őket, inkább fogkrémmel leszárítom. Ha ide tartozik a borotválkozás, akkor minden 2. nap borotválkozom.


Hajápolás: heti 2x mosom a hajam, nem szárítom, nem vasalom. Használok rá Kallos hajpakolást, valamint Elséve sprayt, néha ricinusozok is.

Bőrápolás: bőrgyógyászatilag tesztelt testápolóval kenem a testem, minden este.

2013. júl. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Illetve a borotválkozást a bőrápoláshoz akartam írni :D
2013. júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sminkelni nem nagyon sminkelek. Hajat hetente 2x 3x mosok, balzsamozok, illetve néha pakolásozom. Bőrömet csak akkor kenem be hidratáló krémmel amikor már száraznak érzem.
2013. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Smink: Ilyenkor melegben csak azért sminkelek, mert napallergiám van, naptejet nem kenek az arcomra mert iszonyat zsíros, a BB krémben, alapozóban meg van 20 faktor (arckrémből csak egyfajta vált be eddig az összes közül, amiket próbáltam, abban meg sajnos nincs SPF). Össze szoktam a BB-t keverni alapozóval (mert azért elfedni is van mit sajnos), ezt púderrel fixálom, hogy ne folyjon le. Úgy szoktam vele lenni, hogy ha már ezt megcsináltam, akkor semeddig sem tart egy kis szemhéjpúdert meg spirált is feldobni. :)


Arcápolás: Reggel tonikkal törlöm át az arcom, ha szükséges hidratálót is használok meg szemkörnyékápolót. Este tonikkal meg arclemosó krémmel lemosom a sminket, ha kell akkor is hidratálót használok. Pattanások ha vannak, azokra éjjelre kenek gélt.

Pár naponta citromlébe kevert szódabikarbónával kenem be a régi hegeket, remélem ettől elhalványodnak.

Heti 1-2x bőrradírt használok.


Hajápolás: 3-4 naponta mosom a hajam kímélő samponnal, balzsamot mindig használok, majd kifésülő sprayvel is befújom, később szérumot rakok rá (fenékig ér egyébként).


Bőrápolás: nyilván minden nap zuhanyozok+dezodor. :) Testápolót ilyen melegben nem sűrűn használok, heti 2-3x.

2013. júl. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

smink: egyetemre általában 5 perces cicaszemes sminket dobok fel,gyors-kiemeli a szemem és mutatós.+ bb krém

ha komolyabb programom van akkor full sminket az is max 15 perc nálam, de ebbe már minden benne van alapozó-korrektor-pirosító-szép átmenetes szemsmink. De sose vakolat! :)


arcápolás: tisztítás-tonizálás-hidratálás.max 3 perc reggel, este e mellé sminklemosás ami még 3 perc.


hajápolás: heti 2 mosás. Sampon 5 perc, balzsam 5 perc majd szárad magától. Később teszek a legvégére argán olajat, hogy megelőzzem a töredezést :) (derékig érő hajam van) egyedül kifésülni sok idő mert nagyon sok, de hati2szer túlélem :D


bőrápolás: heti egyszer leradírozom minden testrészemet és általában ilyenkor be is testápolózom. Többször nem igényeli a bőröm.

2013. júl. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Arcápolás:

Reggelente arctisztító krémmel megtisztítom a bőröm, tonizálom, majd hidratálom a bőröm. Ez 5 perc. Este lemosom a sminket, megtisztítom a bőröm alaposan, majd tonizálok és hidratálok. Ez max. 10 perc. Az arcomat hetente 1x radírozom saját készítésű testradírral. Hetente 2-3 alkalommal az arctisztítót, tonikot és hidratálót a himalájai sószappanra cserélem, mert eltünteti a pattikat és megakadályozza az újabbak kialakulását, valamint nem szárítja a bőrömet.


Sminkelés:

A mindennapokban nem használok túl sok sminket. Általában BB krémet, korrektort, púdert, szempillaspirált használok, valamint a számra színezett ajakápolót, vagy rúzst, szájfényt. Esetleg egy nagyon vékony tusvonal jöhet még szóba, ha van kedvem sminkelni. Ez kb. 10 perc. Alkalmakra persze komplettebb, szebb sminket készítek, de a hétköznapokban nem érzem, hogy szükséges lenne ennél többet használnom.


Hajápolás:

Kb. 5 naponta mosok hajat, utána használok hajbalzsamot és pakolást. A hajam általában magától szárad, amikor jó idő van. Télen hajszárítózok, mert nagyon lassan száradna meg a hajam és félek, hogy megfázik a fejbőröm. A törölközőszáraz hajamra szoktam hajhabot tenni főleg mostanában, hogy szép laza hullámos legyen a hajam és legyen tartása. A végére pedig hajvégápoló kerül.


Bőrápolás:

Minden nap legalább 1x zuhanyzom, de ilyenkor akár többször is. Minden reggel használok dezodort. A hónaljamat epilálom, ezt 2-3 hetente szükséges megtenni. A lábamat jelenleg sajnos borotválom, és a bikinivonalamat is, ezt 3-4 naponta szoktam megejteni zuhanyzás közben. Az intim részen csak rövidre vágom elektromos borotvával 2-3 hetente. Heti egy alkalommal leradírozom a testem, és 1-2 alkalommal hidratálom.

2013. júl. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Reggel csak megmosom az arcom, utána tonik+fényvédő

Smink: napi 15 perc. Mineral alapozóm van ( az a por állagú) abba kétszer belemártom az ecsetet és gyorsan 'felmaszatolom', utána befújom hidratáló spray-vel, aztán pirosító, rúzs, szempillaspirál és kész. Tust ritkán használok.

Kb minden második este teszek a hajamra kókuszolaj vagy argánolaj pakolást, az arcomra és a nyakamra manuka méz vagy e vitamin pakolást legalább 30 percig. Hajat minden este mosok, de soha nem szárítom.

Testápolóm több is van, amit minden nap használok az a johnson's baby olaj, amit nedves bőrre kell felvinni, tusolás után. Azt szárazra törlöm és mielőtt felöltözöm, bekenem magam kókuszolajjal, vagy ha megyek vhova akkor vmi nagyon finom illatúval. ( a gyümiseket szeretem, eper, barack, ilyesmik)

Arcra tonik megy + hidratáló.

Napi kb 1-1.5 óra.

2013. júl. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Smink: kb. 10 perc, csak szemceruzát és szempillaspirált használok, nagy ritkán némi korrektort.

Arc: reggelente megmosom langyos-szappanos vízzel az arcom, bekenem nappali hidratáló krémmel. Este szintúgy megmosom, illetve olyankor sminklemosót is használok, utána a problémásabb területeket bekenem bőrgyógyász által fölírt kencével. 2-3 naponta szemöldököt szedek, és kicsipkedem az ajkaim fölött lévő sötétebb szálakat. (Azért bajszos nem vagyok. :D)

Haj: heti 2-3-szor hajat mosok, nyáron van, hogy naponta. Heti egyszer bekenem a hajvégeket balzsammal.

Bőrápolás: naponta borotválkozok, minden tusolás után testápolót használok. :D

2013. júl. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Smink: szemhéjtus és szempillaspirál a barna bociszemeimhez *.* :D, porpúder.


Arcápolás: esténként az Avon care 3in 1 arctisztító, tonik és hidratáló nevű készítményével lemosom az arcomat, utána radírozom, nekem a bőrtípusom miatt muszáj napi szinten radírozni gyengéd radírral. A pattanásokat és a mitesszereket teljesen meg tudtam szüntetni azzal, hogy a reggeli első vizeletemmel átmosom az arcomat, így már nincs szükségem a szárító kencékkel. Ha esetleg mégis kijön nagy ritkán 1-2, azt ugyanezzel a módszerrel fél, vagy 1 napon belül el tudom tüntetni.


Hajápolás: Rougj plus active S+L fejbőrtisztító, bolti samponokat már soha nem használok. Ricinusolaj.


Bőrápolás: szándékosan nem használok testápolót, mert nagyon sok ásványvizet és nyers zöldséget, gyümölcsöt fogyasztok, kólát, csipszet, alkoholt, stb. teljes mértékben kerülöm, ez meg is látszik a bőrömön, így bőven elég hogy este mosdószivaccsal átmasszírozom.

2013. júl. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Smink,arcápolás: Én minden nap sminkelem magam. Avon Solutions krém(sminkelés előtt hidratálja a bőrt) majd ,alapozó,púder,szemceruza,szempillaspirál,pirosító,néha szemhéjtus,vagy szemhéjfesték is,attól függ mennyi időm van..:).. Heti 1x-2x arcradír,tonik,arcpakolások,és minden este krém..:)

Haj: minden hónapban járok fodrászhoz,és festetem..(szőke) minden nap vasalom,szóval nagyon igénybe van véve,de nagyon szép,mert minden hajmosás után hajpakolásokat használok,amiket rajtahagyok akár 5 óráig is,használok hajvégápolót,és olajat + 3 havonta vágatok belőle kb 1 cm-t,hogy ne törjön és szép legyen...

Bőrápolás: Balea testápoló :)

2013. júl. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!