Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van itt egy kozmetikus vagy...

Van itt egy kozmetikus vagy valaki aki ugyan ebben a cipőben jár? Szőrtelenítéssel kapcsolatban van problémám.

Figyelt kérdés
A gondom az, hogy borotválni nem tudom lában bár sokáig tettem de annyira erős és feke a szőr a lábszáramon hogy ha leborotváltam is mindig fekete pöttyös maradt. Átáltam az epilátorra gyantára. A gyanta sajnos nem segített beszakította a szőrt és begyülladt az egész. Az epilátor sem szedi ki az is csak beszakítja. Ráadásul úgy nől hogy bár elkezdene kibújni mégis vissza kanyarodik és a bőr alatt nől amit úgy tudok kiszedni ha megkaparom a bőrt de attól meg sebes lesz a lábam....nem tudom már mit tegyek pláne így nyáron már nem is nagyon húzhatok rövidnadrágot mert nagyon csúny a lábam. Van erre valami hatásos megoldás? Hogy oldhatnám ezt meg?

2013. júl. 17. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyanta.Legyen meleg,mert a hideg nem elég erős hozzá és használj bőrfertőtlenítőt akkor nem gyullad be.
2013. júl. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van megoldás! :)


Nekem fiúként a bazi erős szőröm miatt ugyanezek a problémáim voltak a lábamon. Aztán vettem egy normális epilátort, ami kiszedi még az én szőreimet is. Ugyanis az olcsó epilátorok nagy része erősebb szőrhöz alkalmatlan, mivel gyenge csipeszekkel rendelkezik, ezért vagy nem szedi ki, vagy beletöri.

Nekem ilyen gépem van:

[link]

Ez nem olcsó, de vízben is használható, és ha jó meleg víz alatt használom, sokkal kevésbé fájdalmas. Ráadásul erős csipeszei vannak, kiszed mindent. :)


A másik praktika a "bőrradírozás": nem drága bőrradír csodakrémek kellenek ehhez, hanem egy 30 forintos mosogatószivacs, aminek van dörzsis oldala. Na azzal a dörzsis oldallal esténként fürdés közben jól meg kell dörzsölni a bőrt, és az lekoptatja a felső réteget, így már a szőr nem fog benőni. Normálisan meg kell dörzsölni, picit szinte fájóan, nem baj ha kipirosodik tőle, egy óra múlva elmúlik, de garantáltan nem lesz többet szőrbenövésed. :)

2013. júl. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt a magyar linkje az epilátoromnak:

[link]

2013. júl. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a tippeket én eddig bőrradirnak kristálycukrot használtam ugyan úgy mint az arcomon is de a lábamon hiába fáj sajna nem vált be. a szivacs eszembe se jutott volna de kipróbálom jó ötlet. igyekeztem nem olcsó gagyi epilátosrt és gyanát venni én ezzel a kettővel dolgozom:

[link]

[link]

a ganytát pedig hagyon az előírt idejig melegedni majdnem forró is már így nem hiszem hogy a hőmérsékletével lenne a baj.

2013. júl. 18. 11:37
 5/7 anonim válasza:
És ez a gép mennyibe kerül?
2013. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2013. júl. 18. 21:14
 7/7 A kérdező kommentje:

bocs rosszat linkeltem

[link]

2013. júl. 18. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!