Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Csajok! Ti hogyan ápoljátok a...

Csajok! Ti hogyan ápoljátok a göndör (+száraz) hajatokat? Hogyan hordjátok?

Figyelt kérdés

Göndör hajam van, egy picivel a vállam alá ér, és egy részen NAGYON száraz. A többi végül is még szép is, de hátul alig tudom kibontani, annyira száraz.


Én hajmosás előtt kifésülöm, teszek rá házilag gyártott hajpakolást: vagy csak olívaolajat, vagy csak ricinusolajat (felmelegítve), vagy ezeket összekeverve, plusz hozzá egy kis méz, és van amikor még tojássárgáját is keverek hozzá. Most egy tojássárgája és egy kicsi olívaolaj van a hajamon. Ezek elvileg jók a száraz hajnak.

Utána megmosom a Kallos tojás samponnal ( [link] akár 2x is samponozok, főleg ricinusolaj után.

Miután leöblítettem a sampont, felkenek a hajamra egy Avonos balzsamot ( [link] pár percig rajta hagyom, és leöblítem.

Ezek után még felteszek egy Kallos hajpakolást ( [link] rajta hagyom egy óráig, és leöblítem.

A nedves hajamra teszek Avonos hajvégápolót (bár nem mindig), vagy a zöld kupakosat ( [link] vagy a kék kupakost ( [link]

Ezek után hagyom megszáradni (főleg így nyáron), hajszárítóval már évek óta nem szárítom, mert az pluszba szárít rajta.


Kicsit hosszúra sikeredett, bocsi. :) Várom a ti hajápolási rutinotokat!



2013. júl. 21. 10:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, elfelejtettem írni, hogy én hogyan hordom: mivel váll alá ér egy picit, kiengedve sose hordom, csak itthon, és amúgy mindig összefogom (nem lófarokba, hanem kontyfélébe).
2013. júl. 21. 10:49
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem ettől a melegtől nagyon kiszárad a hajam, nem győzöm mindenféle olajjal kenegetni. Minden hajmosás előtt Khadi amlaolajos pakolást teszek az egész hajra, de most nyáron kókuszolajat is szoktam rátenni. Ricinusom már hetek óta nincsen, azóta is csak veszek és veszek, de mindig elmarad sajnos. Ha minden igaz holnap végre összejön és akkor keverem kókuszolajjal. Babasamponnal mosom, Alverde amarántos balzsamot teszek rá, amit rajta is hagyok 1-2 percig és nem is öblítem le nagyon alaposan, épp csak a felesleget gyors lezuhanyoztatom és kész (mindig külön mosok hajat, sosem fekszem be a kádba). Szárazon vagy Alverde hajvajat vagy finomítatlan kókuszvajat oszlatok el (külön van finomított és finomítatlan kókuszvajam, előbbit pakolásként használom, utóbbit pedig csak kis hajápolóként). De legutóbb már annyira ki volt száradva az egész, hogy az Alverdét meg a kókuszvajat egyszerre alkalmaztam és még azt is felszívta. Nagyon félek, mert tavaly ugyanígy voltam (bár akkor nem volt ennyi időm pakolgatni), és annyira kiszáradtak a végek, hogy 4 hónap alatt 3x kellett fodrászhoz mennem, s mindháromszor vagy 5 centit vágtak belőle. Ezt most nagyon nem szeretném, amúgy is legközelebbre decemberben tervezek vágatni belőle. Jaj, remélem sikerül megelőzni, hogy nagyon kiszáradjon.
2013. júl. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok, kis kiegészítés:

Én sem szárítom sosem a hajam, nincs is rá szükség. Nyáron pár óra alatt teljesen megszárad, télen pedig egy 20 fokos szobában az ember fejbőre nem fázhat meg. Ha valaki ettől fél annak akkor is csak a fejbőrét kéne megszárítania, magát a hajhosszt nem. Na mind1. Hideg, enyhén langyos vízzel mosok hajat, semmivel nem veszem igénybe, még csak a fésűm is vaddisznósörtés, festeni pedig tiszta hennával szoktam. Nagyon szeretném megnöveszteni, de egyrészről nagyon lassan nő, másrészről mivel tényleg ennyire könnyen kiszárad, ezért kénytelen vagyok annyit visszavágatni, mint amennyi lenő. Így nem hiszem, hogy lesz valaha is olyan hajam, mint amilyet szeretnék. Jelenleg hátközépig ér, csípő lenne a végcél.

2013. júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én hajmosás előtt körömvirág olajat masszírozok bele és rajtam hagyom kb. 3-4 órát (vagy én is a Kallos tejeset használom, de azt is több órán keresztül és hajmosás előtt használom). aztán hajmosás dove samponnal és balzsammal, majd Gliss Kur (oil nutritive express -repair spülung) hajápoló olaj és kész. Nem száraz, hanem fénylő és táplált.

Az évek alatt azért rájöttem, hogy az avon, oriflame, schauma, gliss kur, nivea és balea samponok nekem nem jók, de a dove most jó. Szerintem ha sokáig nem látsz javulást, akkor válts sampont!

De 2-3 havonta mindig levágatom a hajvégeimet, de nekem muszáj hajszárítóznom és úgy kihúznom a hajam, mert hm.. mikrofonfrizum van, ha természetesen szárad és utána nehéz kezelni. Kontyba kötöm, vagy kivasalom vagy vizesen kihúzom, az ujjam köré tekerem , csigákat formálok és a fejemre tűzöm és így hagyom megszáradni, amivel azt nyerem, hogy a hajam nem áll szana-szét és vmivel rendezettebb a göndörség és mellig érő, elég göndör, vörösesszőke hajam van


Páromnak viszont olyan afrikai göndör haja van és nagyon erős és száraz neki is nagyon, ha nem ápolja. Ő Nivea sampont használ és utána gliss kur nem kiöblítendő olajjal bekeni. Én is próbáltam azt, de nekem nagyon elnehezítette a hajam, szóval az csak masszív hajra jó :D De utána nagyon pihe-puha haja lesz :) :) és olyan szép fényt kap :) ez az : [link]

2013. júl. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szerintem érdemes lenne kipróbálnod valamilyen olajos sampont. Én narancssárga (Repair therapy [link] ) Syosst-t használok, már rengeteg sampont kipróbáltam, de nekem ez a legjobb. De NEM a szilinkon mentes, mert úgy hallottam, hogy a göndör hajnak "jót tesznek" a szilikonos termékek. :)

Heti egyszer hajpakolást is teszek fel, valamilyen márkátlan jojobás és uborkás, de a legjobb, amit eddig használtam..:D

Hajmosás után pedig Syoss Oleo Intense sprayt használok, ami mondjuk elég drága, meg gyorsan is fogy nálam, mivel elég sok hajam van, de nagyon jót tett a hajamnak. :)

[link]

Hajhabot is szoktam használni, szintén Syosst, mivel nagyon göndör a hajam és , a többi hajhab mind kiszárította, vagy nem tartott sokáig.

Hajszárítót mindig használok, bár biztosan jobb lenne, ha nem szárítanám, de akkor úgy állna a hajam, hogy nem mutatkozhatnék nyilvános helyeken.:D

Ez most kicsit ilyen Syoss reklámnak tűnhet, de nekem tényleg ezek használtak legjobban, leginkább az Oleo Intense spray. :)

2013. júl. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem természetes göndör és utállom..állandóan vasalom de télen kevés sikerrel..hajátültetés?:D n csak vicc volt...nyirkos időben elkell fogadni,tavasszal meg neki lehet állni vasalni :D
2013. júl. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

sziasztok! nekem a milk shake termékek haazsnálata vált be.(olaj,sampon,balzsam,hajhab)

[link]

ezt több mint 1 éve használom de persze azért érzem hogy unja hajam.

2015. máj. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!