Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajam egy roncs, hiába...

A hajam egy roncs, hiába csinálok vele bármit! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
A történet a következő: szép hosszú, egészséges hajam volt, úgy döntöttem tavaly nyáron hogy szőke leszek. Néhány hónapig tartott mindössze a szőkeség, tönkretette a hajam. Legalább 15 centit le kellett vágni, barnára lett festve. Ez történt tavaly decemberben.Már előtte is próbáltam rendbe hozni a hajam mindenféle kencékkel, de sikertelen volt. Gondoltam a vágás és festés rendbe hozza, ápoltam, nem vasaltam. Nem lett jobb, újra tört és nagyon csúnya volt.Idén áprilisban újra le lettek vágva az eltört hajvégek. Azóta alig nőtt, és megint észrevettem, hogy törik a vége, tehát valószínűleg újra le kell vágatni. Hajápoló balzsamot használok, ricinusolajat is használok rá hetente egyszer, de egyszerűen semmi sem segít.Nagyon el vagyok keseredve, hogy már soha nem lesz szép a hajam...:(

2013. júl. 28. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem balzsamozzál, tegyél rá pakolást, vágass belőle rendszeresen, és még van remény, hogy rendbe jön. :)
2013. júl. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos muszáj lesz újra vágatnom belőle, de már eltelt egy év a szőkítés óta, elég már a büntetésből.:((
2013. júl. 28. 15:04
 3/11 anonim ***** válasza:

Én a feketével jártam így...be lettem festve, egy évig voltam fekete de úgy, hogy fél évig szivattuk le a hajamat, viszont az egész fekete maradt, csak annyi, hogy még jobban széttört....ezért most nyár elején levágattam 5 centisre (lány létemre), viszont az új hajam egészséges, és annak ellenére, hogy folyamatosan festem (hogy visszakapjam a természetes sötétbarna hajszínemet) nagyon gyorsan nő...az elmúlt másfél hónapban 10 centi visszanőtt...én ilyen bánfis izét használok rá...hajszeszt vagy mit, csak az a baj, hogy lemarja a festéket nagyon, és alatta meg ronda se színű a hajam a szivatástól még...>.<

Ezért kell kétszer meggondolni, hogy milynre festi az ember a haját, de annak ellenére, hogy majdnem az egész hajamtól meg kellett szabadulnom, hogy ne hulljon ki az összes még mindig azt mondom, hogy megérte...:D (de soha többet...max ha már nem akarok más színű hajat, mert én mégegyszer nem vágatok ennyit belőle)

2013. júl. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha tönkrement, azon már nem segít semmi. Attól, hogy a végéből levágattál egy részt, a hossz többi része is szinte ugyanolyan károsodott volt. Rendszeresen vágasd vissza, ha már eléggé lenőtt, hogy az egészséges részből valami elfogadható fazont vágass, akkor a teljes károsodott résztől szabadulj meg. Mert nem csak a vége törött, abban biztos vagyok, és sajnos ha időben nem vágatod le, akkor elkezd felfele törni a hossz teljességében. Addig is ápold, hogy legalább a kinövő haj ne nagyon roncsolódjon. Az új hajad pedig ugyanolyan lesz, mint előtte, nyugi. Csak sajnos sok idő, mire megnő, meg tudom nem egyszerű rávenni magad egy totál rövid fazonra.

Ja és a ricinus kb semmit nem ér, bár ha hatásosak érzed, nyugodtan használd, viszont többre mész egy vitaminkúrával, mert belülről kell táplálni a hajat. :)

2013. júl. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mivel a szőke a tövétől lett festve, így amíg le nem nő a teljes festett rész természetesen károsodott lesz. Ami szétroncsolódott az már össze nem áll.

Sajna én is átmentem ezen a perióduson, bár nekem csak a hajam legalja volt festve. Tök mindegy volt mit csináltam vele vagy mit kentem rá, amíg le nem nőtt az a rész sajna mindig tört :/ Pedig én alapból nem vasalom-szárítom a hajam stb.

2013. júl. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok.:) Ami már olyan rész, hogy egyáltalán nem volt szőkítve (tehát ami az utóbbi 1 évben nőtt az egészséges). Le kell növesztenem az egészet..nagyszerű..Innentől 2 havonta fogok vágatni belőle, bízom benne hogy néhány éven belül újra szép hosszú hajam lehet..:)
2013. júl. 28. 20:44
 7/11 anonim válasza:

Próbálta az élesztőt? (melyik a sütikbe kellenek)

Én minden reggel egy nagyon kicsi darabot eszek meg ( vigyázz ne egyél sokat, mert felpuffadsz).Megerősítette a hajam, s fényesebb lett s és nagyon hamar nő tőle. Ajánlom :)

Én 1 és fél hónapja használom és meg van az eredménye.

2013. júl. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam, de nem veszíthetek vele semmit, holnaptól én is elkezdem.:)
2013. aug. 1. 11:45
 9/11 Regi_95 válasza:
Én pontosan ugyanígy jártam mint te. Hátközépig érő hajam volt amikor ombrét csináltattam a leszivatás tönkretette később visszafestettem barnára de nagyon el volt égve és csúnya is volt (az amúgy barna és lépcsőzetes hajam) én vállig érőre vágattam azóta alacsony hőfokon vasalom balzsamot hajpakolást és hővédőt használok és szerencsére nekem helyrejött..Prübáld ki hátha sikerül
2013. aug. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Regi_95 válasza:
ja annyit még hozzátennék h én egyformára vágattam nem lépcsőzetesre :)
2013. aug. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!