Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lecseréljem a szőke hajamat...

Lecseréljem a szőke hajamat vörösre?

Figyelt kérdés
Eddig szőke voltam ( aranyszőke), de eléggé károsítja a hajamat. Gondolkodtam a vörös, hennás hajon ( nem piros, csak vörös:-D), mert át nem károsítja és a falfehér bőrömhöz és zöldes-kékes szememhez elvileg illene a vörös, de sokan mondják, hogy a szőke a legszebb, meg utálják a vörös hajat... Vmilyenre muszáj festeni, mert az eredeti sötétszőke ( seszínű szürke XD) hajam max napfényben ok, más körülmények közt teljesen idiótán áll. Ti mit választanátok, az egészségesebb, vörös hajat, vagy a kicsit töredezettebb szőkét?

2013. júl. 31. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
A szőke unalmasabb, hétköznapibb szín, a vörös inkább dögös, vagány. Döntsd el melyik illik hozzád jobban. A szőke haj is lehet egészséges, csak többet kéne foglalkozni az ápolással.
2013. aug. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Foglalkozom vele elég sokat:-) egészségesen táplálkozom, sok vizet iszom, sportolok, szedek hajvitamint, kímélő samponom van, mindig felrakok egy parkolást is, nem vasalom, nem szárítom.. De ugyanúgy törik, mert hosszú, könyékig érő hajam van ( hajvágás után vagyok:-)) Levágatni nem szeretném, baromi hülyén áll ( nőies stílust képviselek, sok szoknyát hordok, meg blúzt póló helyett stb)

Köszönöm a választ:-)

2013. aug. 1. 00:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a szőke ronda, sosem tennék semmilyen mérgező festéket a hajamra és sok más embert is ismerek aki így van. Mit érdekel téged, hogy más szerint milyen a hajad? Nincs olyan szín ami mindenkinek tetszene. Ezzel a probléma megoldva, azt tedd ami neked jobban tetszik. Persze az ami egészséges, sokkal logikusabb.

Nekem 4 éve hennázott a hajam és még sosem mondta senki, hogy nem tetszik neki. Ízése mindenkinek van, de a való életben ez olyan triviális, nem aszerint választok ki embereket, hogy milyen színű a hajuk.

2013. aug. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást:-) Szerintem belevágok a hennázásba, lesz ami lesz:-D Örülnék, ha megszabadulnék a festéktől ( eddig.is a " szükséges rossz" volt)
2013. aug. 1. 01:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyelőre hagyd meg szőkén. A szőke haj mostanában egyre ritkább, mármint az igazi aranyszőke.
2013. aug. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha festve van a hajad akkor 3 hónapig nem jó utána hennázni, de amúgy a vörösre szavazok, de mindenkinek más a véleménye:)
2013. aug. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A szőkített részen sokkal intenzívebb (narancsos-répás) lesz a szín, a lenőtt természetes hajszíneden pedig sötétebb. Én a helyedben először visszafesteném az eredeti hajszínemre az egészet, és csak azután használnék hennát, hogy egyenletes legyen a szín.

Ha csak a henna növényt (és esetleg más növényi anyagokat) tartalmazza a hennapor amit használsz, akkor kémiai hajfestés után azonnal használhatod. De ha a hennában van vegyi anyag (pl sodium picramat vagy ilyesmi), akkor ajánlott várni a legutolsó szőke festésed után legalább 3 hónapot, mert a két festékben lévő anyagok reakcióba léphetnek egymással, és szétroncsolják a hajszerkezetet. De mint írtam, ha csak növényi összetevőből áll, akkor nyugodtan kenheted. Én Logona márkát használok natúr vöröset, de még a Khadi és a Lush sem rossz, és garantáltan nem tartalmaz semmi mást.

2013. aug. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
8 hónapja nem festettem hajat, ugyanis nekem az eredeti és a festett között nincs nagy átmenet, kicsit napszítta hatású. De én csak tiszta hennaport használnék, vagy khadit, bár az nagyon drága:-( ( min 2 kellene belőle, a hajam hossza miatt.) Visszafesteni az eredetire hát annyira nem szeretném, mert már próbáltam és semmilyen festék nem eredményezi azt, vagy túl szőke, vagy túl barna, vagy túl vöröses lesz a hajam. Akkor inkább egy kis átmenet a hajamban, amúgyse feltűnő mert erősen hullámos a hajam:-)
2013. aug. 1. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!