Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon fáj a borotválás,...

Nagyon fáj a borotválás, állandóan vérzik tőle a lábam, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Próbáltam az epilátort és a gyantát is, de sajnos nekem nagyon erősek a szőrszálaim, így csak a térdemig bírtam ki, mert eszméletlenül fájt. A borotváláshoz viszont kell 4-5 nap, mire fájdalom-és vérmentesen tudom leszedni a lábamat. Viszont akár már fél nap után is szúr, illetve látható lesz a szőr. Néha már attól is, ha csak simán libabőrös leszek. Nincs valakinek valami tanácsa arra, hogy hogyan lehetne elviselhetőbbé tenni akár a mindennapi borotválást is?
2013. aug. 5. 00:18
 1/3 anonim ***** válasza:

A szőrtelenítő krémet próbáltad már? Fájdalom mentes és egyesek azt tapasztalták,hogy tartósabb ,mint a borotválás.

Hogyha vérzik,kipirosodik vagy hasonló dolgok jelentkeznek a lábadon borotválás után akkor inkább próbáld ki a szőrtelenítő krémet.Esetleg elmehetnél bőrorvoshoz meglehet hogy eléggé érzékeny a bőröd ő tudná neked a legjobb tanácsot adni.Bár a szőrtelenítő krém szerintem egy próbát megér :)

2013. aug. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nézd, nekem is erősek a szőrszálak a lábamon, hónaljon, intim területen. És gyantázom, hogy már másnap ne legyen borostás, mert az elég kellemetlen tud lenni, hogy már második nap érzi az ember, hogy szúr. Meglehet szokni a fájdalmat hidd el. Sőt! Ha rendszeresen csinálod, ritkulni fog egy idő után. Nekem a lábamon sok helyen vissza sem nőtt már, pedig azelőtt volt, hogy egy szőrtüszőből 3 szőrszál is kinőtt. Most meg már csak átkapatom az epilátorral, mert a lábamon azzal szoktam. Intim terület az kényesebb, de hidd el (vagy lehet csak én vagyok ilyen :) hogy ott is ritkulni fog, és egyre könyebb lesz gyantázni. Ott az epilátort nem bírom, hogy egyesével tépkedje ki a szálakat. Először, amikor pár éve én is elkezdtem az epilálást\gyantázást, nekem is eszméletlenül fájt és azt mondtam, hogy nem tudom, hogy élő ember ezt hogy bírja ki. :) Olyan káromkodások jöttek ki a számon, amit azokelőtt nem is használtam. :)


Ha ilyen érzékeny a bőröd a borotválkozásra, ne szenvedj vele, hidd el, minél többször gyantázol, epilálsz, annál jobban fogod megszokni.

Vagy alernatívaként ott van tényleg a szőrtelenítő krém. De ugye azzal ugyanúgy borostás leszel már másnap is.

2013. aug. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Szőrtelenítő krémet egyszer próbáltam, de valószínűleg azt nem bírta a bőröm, mert kivörösödött tőle, és azóta nem mertem venni, de szerintem megpróbálkozom vele.

Szeretném kipróbálni a gyantát, csak még lelki erőt kell gyűjtenem hozzá. Ahhoz is évek kellettek, mire teljesen le tudtam epilálni a térdemig. És ez valóban igaz, hogy ritkul, mert van olyan terület, ahol egyáltalán nem nő a szőröm.

Lassan át kell térnem valami másra, mert ez így még az önbizalmamat is elveszi, néha úgy érzem magam, mint egy férfi. Más lányok meg panaszkodnak arra, hogy van két szál szőke szőr a lábukon.

2013. aug. 5. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!