Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A szoli tönkre teszi a bőrt?...

A szoli tönkre teszi a bőrt? Vannak káros hatásai?

Figyelt kérdés

2013. aug. 14. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne tenné tönkre.

Elég káros a szolárium, olyan mintha kint tűzne a nap és leégnél, a szoli sokkal károsabb, ha folyton barna vagy és szolizol havonta akkor szépen kinyírhatod a bőröd, sőt bőrrákot is kaphatsz tőle.

Egy csaj ismerősömnek volt ilyen mániája és olyan szinten kinyírta a bőrét hogy a szép selymes tapintású bőréből durva száraz lett, és már 1 éve minden reggel és este kenegetnie kell magát hogy legalább látszólag megmaradjon a bőre.

2013. aug. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

[link]

Én biztos nem mennék szoliba! Csak azt eredményezi, hogy 20 évesen olyan csúnya, aszott bőröd lesz, mint egy 40 évesnek. DE ha neked ez tetszik, hát senki nem állaz utadba.

2013. aug. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem arrol van szó hogy mindenfèle kèppen azt szeretnèm.Hollandiában èlek,ahol nyáron is a max az 25fok,nap nagyon ritkán,eső ezerrel,hó fehèr meg mègsen szeretnèk lenni !:(
2013. aug. 14. 15:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor használj barnító krémet,de csak módjával!
2013. aug. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Pl. rák és megvetés.

18/f

2013. aug. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

mindenki milyen okos ....


Amivel a média etet benneteket, azt hangoztatjátok.

Persze, h van a neten cikk arról is káros, arról is, h nem, arról is, hogy a rák gyógyítható, arról is, h nem, arról is h vannak ufók, arról is, h nem, és még sorolhatnám.

Járj utána kedves kérdező, de ne itt ...


PL: Szendi Gábor könyvei között, vagy a honlapján.

2013. aug. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
78%

Több éven át tartó vizsgálatokat végeztek tudományos kutatók, orvosok azon népcsoportok tagjai között, akiknek az "élete napon telik". Déli népek földművesei, stb. Kiderült, hogy köztük a legalacsonyabb a napsugárzás okozta bőrrák kialakulásának aránya. Olyanokat vizsgáltak ugyanilyen hosszú ideig kontroll-csoportként, akik hasonlóan sokat tartózkodnak napon, de magas faktorszámú fényvédő kemikáliákkal kenik magukat. Köztük volt a legmagasabb a bőrrákosok aránya.

A szoli sem káros, ha 0,033-as csokicsöves gépben, heti 1 alkalommal színeződsz kicsit. És be ne kend magad semmivel!

Annak az "öreg bölcsnek", aki azt írta, hogy olyan aszott, ráncos és csúnya leszel, mint egy negyvenéves, annak szívből kívánom, hogy egyáltalán megérje azt az "aszott" kort... És halkan kérdezem: hány éves az anyukája? És aszott, csúf lenne? Komolyan? :-))))

2013. aug. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
92%
Elvileg ha hetente egyszer mész szoliba az nem káros még annyira, nekem az volt a baj hogy túlzásba vittem. Heti 3x jártam és még így sem voltam soha csoki barna mert alapból fehérbőrű vagyok amolyan leégős.Sajnos bőrrákos lettem,megműtöttek és azóta se szoli se napsütés,max reggel amikor még gyenge a sugárzás.Persze ettől nem barnulok de a d vitamin fontos a szervezetnek.Sajna a káros sugarak nem tudnak kiválasztódni a szervezetdből csak gyülemlenek...... Aztán jönnek a ráncok, majd a barna foltok stb.....Amit valaki itt a bőr állagáról írt az igaz, valóban öregíti a bőrt a napozás és a szoli, de a barnítókrémek is. Egyébként a hollandok is fehér bőrűek miért baj ha te sem vagy barna? Én alapozót használok az arcomra, hogy ne tűnjek sápadtnak(bár az meg a pólusokat eltömíti) vagy ha ritkán bulizni megyek, de van hogy barnítókrémet annak ellenére hogy sárgás a színe és tudom hogy az is káros. 20onévesként engem sem érdekelt a bőrrák, amikor meg szembesül vele az ember akkor már mindent visszacsinálna. De sajnos nem lehet. (most még csak 30as vagyok)Összefoglalva bármit csinálsz ne felejtsd a káros sugarak nem ürülnek ki a szerveztből nem szívodnak fel. Mindig ott fognak maradni és lehet nem most hanem évek múlva betegítenek meg amikor már nem bírja a szervezet. Szóval minél kevesebb szoli annál jobb. Bocsi a helyesírási hibákért!!!
2013. aug. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. aug. 19. 14:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, káros, ahogy egyik válaszoló írta.

Számos nőt láttam anyukám ismerősei között, akik fiatalkoruktól kezdve nyáron órák hosszat napoztak, télen szoliztak.

Idősebb korukra csúnya, aszott, ragyás, pigmentfoltos, ráncos, petyhüdt bőrük lett (pláne ha cigiztek is hozzá), legalább 10 évvel tűntek idősebbnek.

Ismertem két szolimániás lányt (22 illetve 23 évesek voltak), már ráncos volt a szemük körül és táskás. Egyiküket láttam egy üzletben smink nélkül (no komment).

A szoli még rosszabb is mint a Nap, hisz sokkal nagyobb dózisban kapod az UVB és UVA sugárzást (rövidebb idő elég a barnasághoz mintha napoznál).


A média sulykolja az emberekbe, hogy a barna a szép, az egészséges, a fehér sápadt meg beteg.

Holott azelőtt fordítva volt, aki napbarnított volt arról azt gondolták a földeken dolgozik, a fehér bőr elegáns volt és arisztokratikus.

Csak Európában és Amerikában rajonganak a barna bőrért, mindenhol máshol a fehérért (pl. Ázsiában, ahol óvják a bőrüket Naptól, sokkal fiatalosabbak idősebb korukban is).

A lebarnult bőr nem az egészség jele.

A bőr védekező reakciója a Nap sugárzás ellen.

Ezzel a bőr már károsodik, és hozzájárul a bőr idő előtti öregedéséhez.


A szolinál még a barnítókrém is jobb.


Arról nem beszélve, egy barátom nővére szintén járt szoliba, bőrrákos lett.

Azóta a Napon is nagyon vigyáz.

2021. júl. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!