Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit ajánlotok törött végű hajra?

Mit ajánlotok törött végű hajra?

Figyelt kérdés
Olló kivételével!!! Most elséve full repair-t használok de sajnos nem sokat ér. Már 3 hónapja nem vasalom a hajam és előtte is csak néha szoktam. Utoljára januárba vágattam de most semmiképp se akarok mert növesztem és borzalmas lassan nő. Tudtok valami megoldást erre?

2013. aug. 19. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Pedig az olló lenne a legegészségesebb. Csak 1-2 centi is elég.
2013. aug. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos tényleg csak az olló segít. Semmit nem tudsz csinálni a hajaddal, mert addig fog töredezni, amíg le nem vágatod a szétégetett részt. Ajánlani tudom azért a Gliss kur ultimate repair termékcsaládod és hajvégápolózd naponta. De ezek és ahogyan minden más mellett is töredezni fog a hajad. Szerintem jobban járnál, ha levágatnád a nagyját és utána szépen meg tudnád növeszteni, ráadásul egészséges is lenne a hajad.
2013. aug. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ami egyszer eltört arra pedig csak az olló a megoldás. A hajban nincs keringés és a töredezett végek sem tudnak összeforrni, azért kell vágatni. Kenhetsz rá "hajépoló" cuccokat, de javítani nem fog rajta, csak a bevonat alatt tovább fog törni.

A hajnövesztés lényege nem az, hogy nem vágatsz és igénytelen töredezett hajjal járkálsz. 3-4 havonta 1 centi frissítő vágás elég miután most levágatod az összes roncsolt részt. Így nő is majd a hajad, de egészséges is lesz.

2013. aug. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg csak az olló van. De hiába ragaszkodsz a hosszú hajhoz, nem is szép az, ha a vége totál el van törve, inkább legyen pár cm-vel rövidebb.

Ráadásul a már eltört haj könnyebben tovább törik, szóval lehet, hogy csak egyre rosszabb lesz.

2013. aug. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azt hiszem tényleg muszáj lesz levágassam :/
2013. aug. 19. 15:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld a következő szitut:

A töredezett hajrész az már halott. Azért nő lassan a hajad, mert halott a hajad vége.

Minél előbb megszabadulsz ettől a résztől annál előbb lélegzik fel a koronád és kezd növekedésbe.

Továbbá ajánlom neked, hogy ne csak sampont válts, meg szérumozd, hanem belsőleg is tápláld, mert az a világ legjobb samponját is kenterbe veri.

Egyél sok fehérjét és b vitamint. Fehérjét megtalálod pl. kölesben, hüvelyesekben, a b vitamint a piros és sárga zöldségek többségébe.

2013. aug. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! :)
2013. aug. 19. 16:07
 8/8 anonim ***** válasza:

"A töredezett hajrész az már halott. Azért nő lassan a hajad, mert halott a hajad vége.

Minél előbb megszabadulsz ettől a résztől annál előbb lélegzik fel a koronád és kezd növekedésbe."

Ez így elég nagy tévhit. A hajnak az egész látható része, tehát ami már kinőtt a fejbőrből halott, a teljesen egészséges haj is halott. A végének meg semmi köze a növekedéshez, ha viszont nagyon törött, akkor a hajvégek mindig letörnek, így nem lesz hosszabb a haj, holott fent a fejbőrből folyamatosan nő. A vágás nem serkenti a hajnövekedést.

Viszont az igaz, hogy muszáj vágatni, csak nem emiatt. Ha a vége nagyon károsodott, akkor tényleg folyton letörik, így hiába nem vágatsz, nem lesz hosszabb. A vasalással meg az a baj, hogy az egész hajhosszt roncsoltad vele, így ha levágatsz mondjuk most 10 centit, akkor is hamar újra törni fog, egész addig, amíg le nem nő az egész rész, amit valamikor vasaltál. Ha nem akarsz drasztikus vágást, én a helyedben vennék egy jó hajvágó ollót, és először néhány hónapon keresztül mindig havi 1 cm-t levágnék belőle. Annyit nő is valószínűleg egy hónap alatt, ezért nem lesz látványosan rövidebb tőle, hanem szimplán stagnál majd a hajhosszad egy ideig. Ha úgy látod rendbe jött nagyjából a hajad, akkor áttérhetsz a 2 havonta 1 cm-re, majd 3 havonta 1 cm-re, és ha növeszted, ezt akkor is mindig érdemes tartani. Én így szoktam, és fenékig érő hajam van.

2013. aug. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!