Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van olyan hogy nem nő tovább...

Van olyan hogy nem nő tovább a hajam egy bizonyos hosszúságnál?

Figyelt kérdés
Év elején volt levágva a hajam, akkor is kb. mellig ért és most is, mintha egyáltalán nem nőtt volna. Lehetséges hogy ennél hosszabbra nem képes nőni, mint ahogy szempilla is mindig csak ugyanakkorára nő vissza? Egyébként szép egészséges hajam van, nem vasalom vagy sütöm, rendesen ápolom stb.

2013. aug. 19. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem sem nőtt meg soha a mellemnél tovább, inkább le is vágattam, úgy viszont nagyon gyorsan nő, de akkor is megáll annál a hosszúságnál. Így újra levágatom, legalább változatoz, és azt jobban is szeretem :)
2013. aug. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
s*
2013. aug. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy derékig mindenkinek képes megnőni a haja. Nem tudom, hogy miért állhatott meg a növekedésben.
2013. aug. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van ilyen. A haj növekedési fázisa általában 2-6 évig terjed és egyénfüggő pont, mint a havi növekedés.

Tegyük fel van olyan akinek 2 évig él egy hajszála mielőtt kihullana és havi 1 centit nő, így a max hossza 24 centi lehet, míg akinek 6 évig nő 1 centis havi növekedéssel annak akár 72 centi is.

Nekem is van olyan osztálytársam akinek csak mellig nő meg a haja, majd megáll.. :/

2013. aug. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ilyen. Emlékszem, egész nyolcadikos koromig derékig érő hajam volt, akkor (sajnos) bekattantam és levágattam rövidre. Ugyanilyen magas voltam már, vagy max. 2-3 centit nőttem, mégsem vagyok képes azóta sem (10 éve!) újra megnöveszteni. Valami oka kell, hogy legyen ennek! Nekem mondjuk állandóan nekiesik a fodrászom, hogy töredezik a vége és iszonyat sokat visszavág belőle..
2013. aug. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan, de egy átlag embernek nagyjából fenékig megnő, elég ritka, hogyha valakinek derékig se. Rögtön mindig a genetikára fogják, de legtöbbször nem az a gond.

Ami lehet:

-Túl sokat vágatsz. A haj átlag 1 cm-t nő havonta, így ha belegondolsz, hogy fél év alatt is csak 6 centi, és az milyen kevés, akkor már csak azt kell nézni, mennyit szokott lekapni a fodrász.

-Nő az, csak kicsit lassan és nem veszed észre, mert nem látványos. Erre csak az lehet a megoldás, ha havonta elkezded mérni, így látszik a különbség. Én is voltam úgy, hogy azt hittem nem nőtt semmi, megmértem és 3-4 cm-rel hosszabb volt, mint az előző mérésnél.

-Nem táplálod belülről eléggé, nem eszel elég vitamint, ásványi anyagot.

-A vége elhasználódott és folyamatosan kopik. Főleg ha kibontva vagy copfban szoktad hordani, akkor fordul elő.

-Ahhoz, hogy ténylegesen kiderüljön mekkorára képes megnőni a hajad, nem szabadna egyáltalán semmit vágatni belőle sok évig. Akkor látnád, hogy elérte a végső hosszt, ha elvékonyodott a vége (nem a töredezés miatt!), és évekig nem nőtt semmit. Csak így lehet megbizonyosodni róla.

Én azt javaslom, hogy szedj hajvitamint, ápold nagyon alaposan, mindig legyen selymes és soha száraz, kíméld meg minden károsodástól, hordd kontyban (hajgumi és hullámcsat nélkül), éjjelre lazán fond be, és ami a legfontosabb, vágj egy cm-t kb. 2 havonta, amíg nem látod, hogy tényleg elkezd hosszabbodni. Ne bízd a fodrászra, mindig többet vág, vegyél egy jó minőségű hajvágó ollót, azzal magadnak is meg tudod oldani, vagy megkérsz egy ismerőst.

2013. aug. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!