Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kókuszolajt kenjek az arcomra,...

Kókuszolajt kenjek az arcomra, a pattanások ellen?

Figyelt kérdés

2013. aug. 23. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
nem segítene semmit szerintem : (
2013. aug. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Ne olajozd tovább a pattikat. Azok azért jönnek létre, mert zsíros a bőröd. Inkább szárítsd le. Kamillás gőzölés, teafaolajat cseppents rá, tonikozd.
2013. aug. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
semmiképp! A pattanások miatt ha nem is nagyon de zsíros a bőröd a kókuszolaj meg pont zsírosít. Az ORIFLAME-nek a teafaolajas termékeit ajánlom neked. pár száz ft-ért tudsz venni szappant ami nagyon jó! Nekem is az van és tényleg használ :) ha rendelni szeretnél írj privit és segítek neked :)
2013. aug. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Akkor okoskák, elárulom nektek, h a kókuszolajnak enyhe antibakteriális és gombaölő hatása van, ezért gyakran ajánlják pattanásos bőrre. Gondolom a kérdező próbálkozik különféle tonikokkal is a pattanások kezelésére, ami szárítja a bőrét, ezért mindenképp szüksége lenne egy jófajta hidratálóra. A paraffinos, színezett, illatosított kencék helyett pedig az extra szűz kókuszolaj tökéletes választás.

Egyébként antioxidánsokat is tartalmaz, amik segítik a bőr regenerálódását és enyhén fényvédő hatású (a pattanáshegek tovább sötétedése miatt).

Persze a kókuszolaj önmagában kevés a pattanások eltüntetésére.

2013. aug. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. 12 éves lány vagyok, és egy pár pattanásom. Eddig nem csináltam velük semmit, nem nyomkodtam, csak hagytam. Tegnapelőtt kezdtem el kókuszolajjal kenni, és kutakodtam utána. Valamelyik oldal azt írja, hogy ne kenegessem vele, másik pedig azt, hogy kenjem vele. Anyukámat is megkérdeztem, aki azt mondta hogy mindenféleképpen kenjem vele az arcom mert ettől elmúlnak a pattanásaim. Nem használtam tonicot meg semmi mást csak ezt. Csak a weboldalakat nézve megijedtem hogy még pattanásosabb leszek. Íjj
2013. aug. 23. 19:03
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Nekem zsíros, pattanásos bőröm van, de estére én is kókuszolajjal kenem az arcom. Semmi baja tőle a bőrömnek. Reggelre beszívja, a felesleget meg úgy is lemosom a reggeli arcmosásnál. A pattanásokon én nem vettem észre változást amióta ezzel kenem, de amúgy sem emiatt használom, hanem, hogy hidratálva legyen a bőröm.

20/L

2013. aug. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
23%

Okoska (4. válaszoló) ismered azt a mondást, hogy "hallgattál volna, bölcs maradtál volna?"

Lehet antibakteriális, ha közben erősen komedogén... (gugli jóbarát, ha bővebben szeretnél olvasni róla)

2015. okt. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

"Amit mindenképp kerüljünk magas komedogén indexe miatt, az a kókuszolaj és a kakaóvaj. Az interneten keringő legnagyobb tévhit, hogy a kókuszolaj ajánlott pattanásos bőrre. A kókuszolaj laurinsavat tartalmaz, melynek antibakteriális és antivirális hatása van, tehát harcol a bacik, meg a vírusok ellen, ami tényleg fantasztikus, és ezért belsőleg is ajánlott a fogyasztása. Viszont a komedogén indexe 4-es, melyről a marketingesek már nem cikkeznek olyan bőszen, és saját negatív tapasztalataim alapján sem ajánlom pattanásos, mitteszeres bőrre kenni."

Vannak hatásosabb anyagok is a pattanásokra, én azokkal kísérleteznék.

2018. júl. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!