Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Elég problémás, zsíros és...

Elég problémás, zsíros és pattanásos a bőröm, de a környezetemben élőkön ilyenek egyáltalán nem látszanak. Bocs, de ide kell tennem egy kérdőjelet -->?

Figyelt kérdés
Mindenhol majdnem hibátlan arcú lányok vesznek körül, akiken alig van pattanás, miteszer, mintha egyedül én küzdenék ezzel a problémával. Teljesen elveszett az önbizalmam. Mit csináljak?
2013. aug. 25. 22:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem: 15\L
2013. aug. 25. 22:07
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia én is 15 éves lány vagyok:)

Szóval,biztosan azért van sok pattanásod/miteszered,mert zsíros a bőröd-legalábbis az emberek többségének ez miatt-a legjobb megoldás,ha naponta legalább 3x arcot mosol,de ne szappannal!,hanem arclemosó krémmel(én clean &clear-t használok),utána picit felpuhul a bőröd és akkor nyomd ki a kisebb pattikat,utána töröld át az arcod tonikkal(ebből is csak zsíros bőrre készítettet használj!),ezt naponta többször ismételd meg,de.ha nem változik menj el kozmetikushoz,ja és ahol a bőröd nem zsíros(ha van ilyen terület)ott kend be hidratáló krémmel:)

2013. aug. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! :)
2013. aug. 26. 13:33
 4/8 anonim válasza:
Nos ebben nem értünk egyet... clean&clear tömeggyártmány.. ha a kozmetikus nyomkodja 1 órán át és kenegeti akkor mért válsz egy krémtől csodát? Menj kozmetikushoz, ő egy kezelés után megmondja hogy mit javasol, hányszor kéne járnod. Ha jót választasz akkor nem a legolcsóbb, de a bőrödtől függ az ár( mennyire könnyen jönnek ki). Én pl 3500ért járok havonta 1x, plussz arclemosó reggel este, de nem a amit a kozmetikusom ajánlott, mindig más. Kéthavonta minimum menj el, attól függ milyen a bőrtípusod. Reggel este arclemosó, néha maszk. A többi lányról pedig annyit... akinek most hibátlan a bőre neki vagy később jön ki, vagy egyáltalán nem lesz pattia, de 22 éves korában ráncosodik majd, vagy pedig reggel hosszasan sminkel.
2013. aug. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Clean&Clear elég jó, amikor azt használtam, a kozmetikusom nem győzött csodálkozni, hogy milyen tiszta a bőröm. Pattanásaim mondjuk ugyanúgy voltak. Sajnos nehéz megállni, hogy ne nyomkodja őket az ember, pláne, ha sok van egyszerre, az ember azt hiszi, ha egyet kinyom, eggyel kevesebb lesz, csak sajnos nem minden pattanás olyan könnyű eset, hogy kinyomja az ember, és másnapra eltűnik.

Az én tippjeim:

- cserélj sűrűbben huzatot a párnádon

- esténként arctisztítás

- igyál elég vizet

- figyelj oda, hogy miket eszel, csökkentsd a csokiadagot, és próbálj meg nem túl olajos dolgokat fogyasztani

- várd meg, hogy megérjen, és csak akkor nyomd ki, utána fertőtlenítsd

Ha elmész bőrgyógyászhoz, kérj tőle ,,pattanásra való ecsetelőt", az is hatásos valamennyire.

Én is sokat szenvedek velük sajnos. :(

2013. aug. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és ha használsz alapozót, olyat vegyél, amire rá van írva, hogy alapozás közben nem tömíti el a pórusaidat, hidratál és ásványi anyagok vannak benne.
2013. aug. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. aug. 27. 13:52
 8/8 anonim válasza:
ha kamillateával meggőzölőd úgy is tökéletesen felpuhul a bőröd:)
2013. aug. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!