Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Több év után kiújuló pattanáso...

Több év után kiújuló pattanások most már örökre megmaradnak?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő:tizenéves koromban szinte az egész arcomat pattanások lepték el,a bal felén a halántékról egészen a nyakamig nagyon sok pattanás volt,égett,vörös volt..17 éves koromban elmentem bőrgyógyászhoz,rám nézett és kérdezett pár dolgot,majd ezek alapján felírt egy Lubexyl nevű arclemosót meg valami ragasztó hatású gélt..használt is kb 2 hét múlva semmi nem volt az arcomon..egészen mostanáig.A homlokomon,a halántékomon és a tarkómon sok kis piros pukli keletkezett ismét.Nem tudom hogy köze lehet-e ahoz,hogy 1-2 hetente megeszek 1-1 szelet csokit,illetve mostanában rákaptam hogy szotyizok film nézés közben.Nem viszket,nem ég az arcom,de zavar mert csúnya,elhatároztam,hogy nem eszek olajos magvakat vagy csokit stb..az érdekelne,hogy elmúlik-e magától ha változtatok az étkezésemen,vagy menjek el megint bőrgyógyászhoz?Előre is köszi a válaszokat.22L

#pattanás #bőrgyógyász #akne #kiújúlt pattanás
2013. aug. 29. 22:29
 1/3 anonim válasza:

Gondolom ezelőtt is ettél már csokit meg szotyit, úgyhogy nem hiszem, hogy konkrétan velük lenne a gond. Azért mindenképp érdemes megvizsgálni az étrendet többi részét is, én pl. így jöttem rá, hogy nekem a túlzott tejfogyasztástól rosszabbodik a bőröm állapota.


De emellett sok minden más is közrejátszhat, például: rossz arcápolási termékeket használsz, stressz, esetleg valamilyen vitaminhiány.

Ha valóban az étkezésed miatt jöttek ki újra, akkor jó pár hétbe (akár hónapba) is beletelhet mire helyrejön a helyzet.

Ha rosszabbodna a bőröd, akkor mindenképp bőrgyógyászt ajánlom, de amúgy is jól jársz, ha hozzá mész, legalább kapsz jó kis krémekre receptet. :)

2013. aug. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,szerintem inkább a stressz lehet a gond,étkezéssel nemhisz,h sok baj lehet,mert ugyanúgy táplálkozok mint azelőtt,csak kicsit tulzásba esek néha a szotyival..arcomra csak 1 féle arclemosót használok,azt is csak 2-3 naponta,sminkelni is szoktam magam,de nagyon ritkán(1 hónapban maximum 1 alkalommal,ha különleges eseményre megyek..).Mindenképp felkeresem a bőrgyógyászt.Köszi mégegyszer.
2013. aug. 30. 06:04
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

-használom nagyon nagyon hatásos


+megfeleő fertőtlenítés,sok víz ivása(én is szotyimániás vagyok mégse pattogok már ki tőle),alkalom adtán ha vészes,akkor fogkrém rá,vagy hintőpor,meg sörélesztőt és vitaminokat szedjél

2013. aug. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!