Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tesztek annak érdekében,...

Mit tesztek annak érdekében, hogy szép, egészséges, hosszú hajatok legyen?

Figyelt kérdés

2013. szept. 6. 07:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Rendszeres hajmosás minnél kíméletesebb samponokkal, ha lehet inkább a házi praktikákra szavazok. Mivel zsíros a hajam, szeretem a hajmosás végén leöblíteni egy kis kamillás-bazsalikomos főzettel. Nem használok hajlakkot és hajhabot, ami legtöbbször csak elnehezíti, ragacsossá teszi az amúgy is vékonyszálú hajam. Mindig máshol gumizom össze, ne törjem mindig ugyanazon a helyen. Ha töredezett a vége, azonnal megyek a fodrászhoz, és kérek egy frissítő vágást! Nem vasalom, nem égetem szét mindenféle hajkütyükkel, a hajszárítót is legtöbbször kihagyom. Hetente talán egyszer fújok rá egy kis hajregenerálót!
2013. szept. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem növesztem, csak megtartom a hosszát. Fenék alá ér most. Amit teszek, hogy rendszeresen vágom, általában havonta-2 havonta. Most mondjuk pont már 4 hónapja nem volt vágva, mert akkor vágtam le combközépig érőről fenékig, de nincs egy törött szál se benne, dús a vége. Azért hamarosan vágok majd belőle, hogy fel legyen frissítve. Nem használok rá semmi károsat, se hőt, se formázószereket. 3 naponta mosom gyenge gyereksamponnal, mindig használok rá nehéz balzsamokat, mikor megszáradt balzsam sprayt, később olajos szérumot. Ezeket inkább elővigyázatosságból alkalmazom, mert amúgy nem szokott száraz lenni a hajam. Így meg mindig nagyon puha és selymes, illatos. Szedek hajvitamint is. Vigyázok rá, óvatosan bánok vele, spéci hajkefét használok, mellőzöm a hajgumit, hullámcsatokat, meg mindent, ami árthat neki. Leginkább kontyban hordom, így nem törik, nem szárad ki, nem vékonyodik el.
2013. szept. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Már nem növesztem, elértem a derékig érő hosszt, így már csak szinten tatom. Nálam nem az a lényeg, hogy mit teszek, hanem mit nem teszek: nem vasalom, nem festem, nem teszem ki hőnek, vegyszernek, még hajformázóknak sem, mert hosszú távon nagyon káros. 2 havonta vágatom, növesztés idején 3 hónap volt, nekem az a lényeg, hogy kicsattanjon az egészségtől, ne az hogy minél hamarabb hosszú,de csúnya legyen. + Kímélő sampont használok, odafigyelek a táplálkozásomra.

A hajam ezektől extra dús (legalább 2 emberre való) és az utolsó centiig fényes és erős.

2013. szept. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Semmiféle formázószert vagy vasalót, szárítót stb.-t nem használok. Vagy kiengedve vagy összefogva hordom, néha csinálok frizurát. Minden mosás után kókuszolajat teszek a végeire, 2-3 mosásonként pedig az egész hajamra és órákig rajtahagyom. A samponomat mindig vízzel higítom, és alverde balzsamot használok rá.
2013. szept. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A vágatást kihagytam, én 3 havonta vágok a végéből.
2013. szept. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kímélő, szilikonmentes samponnal mosom, almaecetes vízzel öblítem. Néha teszek a végére egy kis kókuszolajat. Más szert nem használok rá.


Nyáron magától szárad, télen is csak félig szárítom.

Nem vasalom, nem használok hajsütőt sem.


Vágatni... amikor eszembe jut. Egyáltalán nem töredezik, így mindig elfelejtem.

Legutóbb 20 centit kurtítottam belőle, így a derekamig ér.


Olyan dús, olyan sok, hogy időnként agybajt kapok tőle és a legszívesebben levágnám nullás géppel, de azért eddig még mindig visszatartott a gondolat, hogy a hajam a "legszebb ékem", nélküle elég szürke lennék. :)


A frizurákat variálom. Nem tiltólistás nálam sem a hajgumi, sem a hullámcsat, kontytű és a többi sem. Kiengedve is gyakran hordom (csak az arcomból tűzöm félre ilyenkor is).

2013. szept. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi extrát. Samponnal és balzsammal mosom kb. 3 naponta. Nem vasalom, nem sütögetem be, nem hajlakkozom. Néha levágatom meg becopfozom.
2013. szept. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem vasalom, nem szárítom, nem sütögetem, nem használok hajformázókat. Szilikonmentes sampont használok, egy nagyon jó balzsamot. Félszáraz hajra spray balzsamot. Minden hajmosás előtt teszek fel hajpakolást (heti 2 alkalom). A hajvégekre használok hajvégápolót. Szedek multivitamint. Sok folyadékot iszok (min napi 2l). Naponta 2x5 percet masszírozom a fejbőröm borsmentaolajos vízzel, illetve a körmöm 2x5 percig dörzsölöm. Minden hajmosásnál használok gyógynövényes hajöblítőt, amit 5 percig masszírozok a fejbőrömbe. És végül egészségesen táplálkozok: naponta eszek 50 g kölest, 1 ek. lenmagot, 2 ek. zabpelyhet, gyümölcsöt, zöldséget.
2013. szept. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy 3 havonta 1 cm-t vágok a végéből frissítés céljából.
2013. szept. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!