Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » SEGÍTSÉG! Nagyon törik a...

SEGÍTSÉG! Nagyon törik a hajam mit tegyek? Tudtok olyan hajpakolást, kapszulát, recepteket hajra amitől nem fog törni egy idő után? Vágatni semmiképpen nem szeretnék belőle így is rövid!

Figyelt kérdés
2013. szept. 7. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon töredezett a vége egy időben, mert vasalom, de most már sokkal jobb állapotban van, mint volt.

Ezeket használom:

[link] avonos hajvégápoló olaj


[link]

ez olaj és víz, össze kell rázni, egész hajfelületre lehet fújni, nem lesz tőle zsíros hatású!

2013. szept. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pedig muszáj lesz vágatni a hajadból,mert így gyorsabban fog nőni és "felfrissül" a hajad.Vágás után viszont csinálj hajpakolásokat,hogy ne kezdjen el újra töredezni.Nekem a ricinusolaj és a kókuszolaj nagyon bevált (a kókuszolajtól még csillogni is fog a hajad).Én a dm-ben kapható kapszulát szedem (das gesunde plus azt hiszem)
2013. szept. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!ricinus olajat én is használok kicsit jobban nő tőle:) vágatni nem fogok!!én is vasaltam kb 1-2 évig de már nagyon megbántam..csak rosszabb most vékonyszálú töredezett
2013. szept. 7. 16:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem vágatsz sose fog rendbe jönni, mert a haj nem élő anyag, nem tud regenerálódni. Hiába kensz rá akármit, max. a külleme fog javulni, mondjuk fényesebb lesz, de a töredezés megmarad. Tapasztalatból beszélek. Volt, hogy évekig nem volt vágva a hajamból, mert előtte a fodrász nagyon sokat vágott, nem annyit, amit kértem, így nem engedtem. A végén nagyon törött, elvékonyodott volt, csúnya, és jó ha 5 centivel hosszabb lett egy év alatt. Aztán elkezdtem vágni rendszeresen, bedúsult a vége, néhány év alatt lenőtt a töredezett rész. Utána még 2 havonta vágással is látványosan nőtt.

A vágás alatt nem kell egyből 10-20 centire gondolni és sokkot kapni (ahogy én is csináltam). Veszel egy jó éles hajvágó ollót, 2-3 havonta 1 cm-t levágsz magadnak a végéből, és rendbe fog jönni a hajad, közben nőni is fog és nem lesz töredezett és igénytelen.

Mellette persze ápolni kell. Szedj hajvitamint, ezzel belülről táplálod. Nagyon fontos, hogy kímélő sampont használj, olyat, amitől nem lesz "csikorgóan tiszta" a hajad. Mindig balzsamozz, és használj hajvégápolót. Nem kell a legdrágábbat megvenni, a Balea hajolaj is jó, 1200 Ft körül van a 100 ml, ez még az én hajamra is (ami nagyon dús és a combomat súrolja) évekig elég.

2013. szept. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(2. vagyok) Elhiszem,hogy nem akarsz vágatni,mert félsz,hogy a fodrász túl sokat vág (megértelek),de muszáj lesz.Én sem vágattam kb 1 évig a hajamat,aztán csak azt vettem észre,hogy nagyon töredezik.Utána nagy nehezen rávettem magam,és elmentem fodrászhoz.Jó sokat vágattam,kb 2 hónap után ugyanolyan hosszú lett :D.Először szörnyű érzés a sok "elveszített" haj,de nyugi,vissza fog nőni,főleg ha ápolod is!.
2013. szept. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!