Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kedves hölgyek! Zsíros tövű,...

Klayura kérdése:

Kedves hölgyek! Zsíros tövű, száraz, töredezett végű hajra van valami bevált "gyógymód"?

Figyelt kérdés

2013. szept. 9. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Van: száraz sampon, amit a hajtöveknél jól eldolgozol! A száraz végekre pedig az olló!
2013. szept. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg kell találni a megfelelő sampont, ami kordában tartja a fejbőr zsírosodását. Lehet, hogy az 50. flakon lesz a találó, de addig kell keresni, amíg megtalálod, mert létezik jó sampon, de mindenkinek más. Nekem a gyógyszertári márkák váltak be (Vichy, La Roche, Bioderma). A házi praktikák nekem nem váltak be a hajtövemre, a hajvégekre annál inkább. Bár először mindenképp azzal kezdd, hogy levágatod az eltöredezett részt. Ezután lehet ápolással megelőzni az újratöredezést. Nekem a balzsamok mellett házilag az avokádó-olívaolaj-méz kombó vált be. Ezt hetente, kéthetente alkalmazom. Turmixba teszek 2 avokádót (a fenekemig ér a hajam, egy avokádó kevés rá), 2 ek olívaolajat, 1 ek mézet. Összeturmixolom, felviszem a hajamra (a tövekre értelemszerűen nem), húzok rá egy zacskót, betekerem törölközővel, felmelegítem hajszárítóval. Ezután addig hagyom rajta, amíg van időm. Volt már, hogy 5-6 órát is ültem ezzel a fejemen. Hajmosás után gyönyörű fényes és puha a haj. Sok recept azt írja, hogy csak nyomkodjuk össze villával az avokádót - nekem így alig akart kijönni a hajamból, a turmixos módszert nagyon könnyen ki tudom mosni. Száradás után néhány csepp argánolajat kenek még a hajvégekre. Nekem egyáltalán nem törik a hajam, mióta sok időt szánok az ápolására. Lassan egy éve nem volt vágva belőle, mert nincs rá szükség.
2013. szept. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én először is igyekeznék csökkenteni a hajmosások számát, az se a zsírosságon, se a szárazságon nem javít :)

Zsírosság ellen hatásos lehet a csalán, a rendszeres (alma)ecetes öblítés, a szódabikarbóna, illetve olvastam a natúr joghurtról is jókat ilyen téren, de azt nem annyira gyakran használok, szóval nem tudom, segít-e valóban.

A száraz végeken meg a gyakori frissítés (vágás), illetve olajos-tojássárgás pakolás segíthet, ha csak a végekre kerül, és utána alaposan ki lesz mosva a hajból, akkor szerintem nem ront a zsírosságon.

2013. szept. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Plusz rengeteget javít a haj állapotán, ha (lehetőségekhez mérten) minél többször szárad természetesen, hajszárító nélkül, illetve a fésű/hajkefe jó, ha természetes alapanyagból készült.
2013. szept. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Régóta bevált nekem a szőlős Alverde sampon a balzsamjával együtt, akár 4 napig is jó a hajam, kevésbé zsírosodik. A töredezésre csak az olló a megoldás és a hajpakolások.
2013. szept. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

amit én javaslok ilyen hajra:


sampont csak a tövére, balzsamot csak a végére!!!

2013. szept. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy csepegtetsz borsmenta olajat a samponodba, illetve csinálj borsmentás spriccelőt (1,5 dl vízbe kb 10 csepp borsmenta) és ezzel naponta masszírozd a fejbőröd.

A töredezett végeket le kell vágni. Azután pedig pakolással és hajvégápolóval ápolni. Ha házi hajpakolást keresel, akkor nagyon jó a tojás sárgája, ehhez tehetsz olíva olajat, vagy mézet, de ha keresgélsz a neten akkor fogsz még találni pár dolgot biztosan. A lényeg, hogy a tövekre ne kerüljön. Bolti pakolások közül ami nagyon jó, az ez a Dove pakolás [link]


Samponból meg ami nekem nagyon nagyon bevált az a Farmasi normál hajra való samponja [link]

Douglas-ben lehet kapni és 700 ml 1000 Ft-ba kerül. Nekem naponta kell hajat mosnom, de ezzel 2 napig is bírta, ha tovább használtam volna, akkor szerintem még jobb lett volna, csak szeretek kísérletezni :)

2013. szept. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Most a Baba zsíros hajra való samponját tesztelem, és elég jól bevált, balzsamban pedig az elseve total repair extreme-t használom.

Hetente egyszer, száraz hajra alaposan bedörzsölöm,(persze csak a hajvégekre) hagyom kb fél órát, aztán alaposan hajat mosok, kevesebb lett a töredezett hajvégem és már nem is annyira száraz.

2014. ápr. 19. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!