Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Élénk vörös (szinte pirosas)...

Élénk vörös (szinte pirosas) hajat lehet hennával?

Figyelt kérdés
Eddig ilyen színűre festettem az alapból szőkésbarna hajam 8 évig, de már nagyon károsodott és szeretnék áttérni a hennára. 2 hónapot hagynék neki pihenni, esetleg addig csak szimpla kimosható színezővel festeném az ugye nem számít erős kémiai reakciónak?

2013. szept. 18. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:

A hajad alapárnyalatától függ, hogy milyen lesz, de szőkésbarna hajból szerintem lehet. Világosítsd citrommal a heveréket.

Mondjuk szerintem elrontani nem lehet, mert ha nem is azt az árnyalatot kapod, szép fényes és csillogó lesz tőle a hajad.

Itt néznék körbe a helyedben:

[link]

2013. szept. 19. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Erre gondolok: [link]

itt is citromot kevertek mellé.

2013. szept. 19. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha világos hajszíned van, akkor lehet pirosas a hennától, de a henna nem változtatja meg az eredeti hajszíned, csak rárakódik a hajszálak felületére. A citromlé sem világosítja, talán a henna nem olyan intenzív színű. Nekem nem lett vele (a citromlétől) kicsit sem világosabb, de 2-3 festés után jelentősen szárazabb.

Az én sötétszőke hajam kb. ilyen a natúr hennától:

[link]

A kimosható hajszínezők is tele vannak vegyi anyagokkal, én nem tanácsolom a használatukat hennázás előtt. Próbálj meg tiszta hennát szerezni, olyat, ami nem tartalmaz semmit, csak hennát (esetleg még más növényi alapanyagokat). Ilyen pl. a Logona, Lush, Sante, Kadhi stb. Ha vegyszermentes hennát használsz, akkor nem kell tartanod a kémiai reakcióktól.

2013. szept. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, közben kutakodtam, találtam olyan átmenetet ami krémhajfesték, de már nem peroxidos hanem valamennyi hennát tartalmaz. Tudom ez még bőven vegyszer, de nekem nem is a totál vegyszermentesség a célom csak hogy ne romoljon tovább a hajam. Talán először lehet ilyennel próbálkozom és ha javulást érzek akkor továbblépek a tiszta henna felé.
2013. szept. 19. 08:50
 5/7 A kérdező kommentje:
A 2. linknél lévő vörös pont jó lenne nekem, de az alapárnyalat azért még bőven sötétebb, mint a lányé.
2013. szept. 19. 08:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem világos barna hajból szinte pirosat csinált, de aztán beállt egy erős rézvörösre. Én nem keverek hozzá semmit, viszont nagyon sokáig hagyom rajta. Ja és tudtommal 3 hónapot kell várni bármilyen vegyszerrel.
2013. szept. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De ha a peroxid mellett más vegyi anyagok vannak benne, akkor az sem kíméli a hajad. Sokszor ráírják festékre, hogy ammónia nélkül, meg minden, közben meg tele vannak minden sz.rral.
2013. szept. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!