Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy tudom egyedül eltávolítan...

Hogy tudom egyedül eltávolítani a fejtetveket és a serkéket?

Figyelt kérdés
Egyedülálló anyuka vagyok és a 2 kislányom tetves lett a bölcsibe. Őket lekezeltem neemoxan-nal és a serkéket is lehúztam a hajukròl, szóval ok tiszták. De én is elkaptam tőlük. Én magamnak a parasidose samponnal mostam, de a serkéket nem tudom egyedül leszedni, hiába van a serkefésű a gyerekek hajából se szedte ki így az enyémből se. Segítsetek h szedjem ki őket egyedül? Nincs segitsem, senki aki le tudná őket huzogatni egyenként.
2013. szept. 20. 16:43
 1/1 anonim válasza:

Egyedül szerintem ez nem fog sikerülni. Esetleg még megpróbálhatod ecetes sűrű fésűvel, elvileg az ecettől könnyebben leválnak a serkék, de még nem próbáltam, nem tudom tényleg hatásos-e.

A legjobb megoldás az lenne, ha megkérnéd a védőnőt, hogyha lenne egy kis ideje, akkor segítsen neked kiszedni a serkéket. Ha normális és kedves, akkor megcsinálja. Ha nem ilyen típus, akkor esetleg szomszéd, rokon, barátnő...


Elvileg egyébként a tetűírtó szertől el kell, hogy pusztuljanak a serkék is, elvileg azok nem fognak már kikelni. Esetleg majd még lekezeled párszor, a serkék meg majd lenőnek.

2013. szept. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!