Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajfestés hosszútávú következm...

Sztrecskó kérdése:

Hajfestés hosszútávú következményei?

Figyelt kérdés
Szeretném befesteni a hajam erős élénk vörösre, de anyukám szerint nagyon káros lenne a hajam egészségére. Milyen következményei lehetnek a hajfestésnek? Töredezés, szálkásodás? Esetleg hajhullás? Milyen tapasztalatok vannak? Mennyi idő után jelentek meg nálatok? Más hajszínek esetében is érdekel! Köszi előre is! 16/L

2013. szept. 29. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

A kérdésedet szóról szóra beírhattad volna a google-ba. Egyébként a szavakat, kérdésként beírtál (töredezés, szálkásodás, hajhullás), mind előfordulhat. Vegyszereket tartalmaz a hajfesték, úgyhogy ne csodálkozz, ha ez történne. Főleg akkor káros a leginkább a festés, ha gyakran váltogatod a színét. Nézd meg Lady Gaga haját a sok szőkítéstől.

Nem festetem a hajamat, de ezek köztudottak. Ráadásul ez a sok hajtápláló sem hinném, hogy segít, inkább csak eltömíti a fejbőröd pórusait, nem kap levegőt, és attól fog hullani. Ha vársz egy-két évet, értelmetlennek tartod majd a vörös hajszínt.

Milyen a hajszíned?

2013. szept. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

ha nem vagy allergiás a festékre, akkor semmi káros. Viszont a vörös hajat ápolni kell, mert gyorsan fakul, és valószínű a festék szárítja is, szóval először próbáld ki színezővel. A festés ráadásul lenő, 6 hetente költhetsz rá.

15 éve festetem a hajamat, nem hullik, nem vékonyodik.

2013. szept. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Genetikai kérdés is ha erősszálú dús hajad van akkor nem fogja úgy megviselni. Nekem alapból nincs sok és vékony is úgy hogy 2 év alatt tönkre vágta de igazából azért mert gyakran váltottam hajszint.
2013. szept. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Barna hajam van, viszonylag erős és dús.
2013. szept. 29. 16:26
 5/7 A kérdező kommentje:
Hogyan kell ápolni a vörös hajat? Vannak rá különböző hajápolók?
2013. szept. 29. 16:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Jól mondják, a vörös haj elég kényes dolog, nagyon gyorsan veszít a színéből, fényességéből. Valamint a lenövés is észrevehető.

Nekem volt vörös, szőkítettem és úgy piros, és az vissza sötétbarnára. A sötétvörössel semmi bajom nem volt, nem ártott a hajamnak nagyon. De mindenki haja más, máshogy reagál a festékre.

Ápolni én kondícionálót mondanék, meg színvédő sampont és balzsamot, és a Niveáét használom. :)

2013. szept. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az erős haj jól bírja a festést, én vagy 15 éve szőkítem, festem is összevissza mindig más színekre és még sincs semmi baja a hajamnak, nem töredezik, semmi gond vele.

Élénk vöröst elérni nehéz ha középbarna vagy sötétebb a hajad. Előtte le kell szívatni kicsit és utána festeni. Ez elég macerás. A vörös nagyon kopik is, 3 hetente van pénzed újra festegetni? 16 évesen nekem még nem volt. Mindig igénytelenül néztem ki emiatt, mert kikopott a vörös 3 mosás után és ronda volt hetekig.

2013. szept. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!