Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha kombinált száraz-pattanásos...

Ha kombinált száraz-pattanásos bőröm van, akkor inkább zsíros, vagy száraz bőrre való krémet kéne vennem?

Figyelt kérdés
Alapjáraton elég száraz a bőröm, ha elfelejtem egy napig krémezni, hámlik, zuhanyzás után is sokszor érzem, hogy ki van száradva. Ugyanakkor mitesszereim és pattanásaim is vannak. Viszont zsírosnak nem nevezném a bőröm, soha nem szokott fényleni. Tudom, hogy vannak olyan krémek, amik kombinált bőrre is jók, de azért mellé mindig oda van biggyesztve, hogy inkább zsíros, vagy inkább száraz bőrre valók. Tovább szárítani a bőrömet nem akarom, viszont a pattanások sem a legjobbak. Én inkább a kombinált/száraz bőrtípusra való krém mellett voksolnék, de ettől nem lesz még több pattanásom? 17l

2013. okt. 4. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

zsíros, de vízhiányos bőrre is vannak krémek


de amire szükséged van az egy komplett "csomag": tisztító+tonik+szérum+krém + néha bőrradír és maszk


krém magában nem elég, saját tapasztalat

ami nekem bevált (hasonló a bőröm, csak én majd 20 évvel öregebb vagyok)

The Bodyshop teafás arclemosó

Lush teafás tonik

The Bodyshop teafás szérum

The Bodyshop C-vitaminos krém

Lush Mask of magnamity ronda zöld de nagyon jó pakolás


a hiba ezekkel, hogy nem feltétlen a te pénztárcádhoz vannak méretezve, lévén tini vagy, gondolom zsebpénzed bánja az arcápoló vásárlást - egyébként nem extrém drágák és saját nekem nagyon bejöttek, pedig próbáltam én már mindenféle márkát, ennél drágábbakat is

2013. okt. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Esetleg ha van pénzed, akkor kozmetikus. Nekem is ilyesmi bőröm volt, végigpróbáltam mindent, majd a kozmetikus tudott segíteni.


Amúgy az első jót ír. Az elhalt bőrt le kell radírozni, a pattanásokat kezelni kell (pl a natúr teafa szappan nagyon jó. rossmanban, vagy akármelyik bio boltban lehet kapni kb 500 forintért) És aztán vmi könnyű hidratálót rátenni, ami jó érzés a bőrödön. Biztos te is ismered az érzést, amikor níveát kensz az arcodra. Olyan zsíros érzés, mintha betömné a pórusaidat, vagy nem si tudom mihez hasonlítani. Nah, az ilyen típusú hidratálókat ne használd, hanem olyat alatt úgy érzed, hogy "lélegzik" a bőröd.

2013. okt. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is kozmetikusi kezelést ajánlok és ő ajánl neked krémet is.Az első válaszolónak biztos beváltak,de nem biztos,hogy neked is és akkor kidobtál egy halom pénzt.
2013. okt. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!