Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől lehet, hogy a hajam...

Mitől lehet, hogy a hajam kifésülhetetlenné válik a ricinus, - és kókuszolajtól?

Figyelt kérdés
Hetente egyszer néhány órára természetes pakolást teszek a hajamra, olíva, - és kókuszolajból (alkalmanként ricinusolajjal vagy tojássárgájával keverem), és hiába mosom át 3x Bánfi samponnal, utána pedig teszek rá balzsamot, hogy könnyen kifésülhető legyen, annyira sprőd lesz utána, hogy képtelenség kifésülni, akár nedvesen, akár szárazon, rengeteget szenvedek vele. Pedig extraszűz olívaolajat használok, 100% disznósörte fésűvel is próbálkozom, és hajmosás előtt az ujjaimmal kicsit átfésülöm a hajam (amennyire tudom), hogy ennyivel is megkönnyítsem a dolgom. Édesanyám ugyanezzel szenved, ha pakolást tesz a hajára, pedig mindenhol azt olvasom, hogy hajmosás után balzsam, kozmetikai hajpakolás sem kell rá, sőt, semmiféle hajvégápoló, mert annyira puha és könnyen kifésülhető lesz ezektől az olajoktól... továbbá több, mint 1 hónapja használok ricinust, heti egyszer, 5-6 órára rajtahagyva a hajamon (a hajtövekbe is belemasszírozva, fóliával és sapkával dunsztolva), és én semmiféle növekedést nem tapasztaltam.

2013. okt. 8. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
a ricinusnak hosszútávon lesz hatása. nem 1 hónap után, hanem kb fél év. hogy miért nem tudod kifésülni utána azt nem tudom. vannak akiknek a ricinus nem válik be(általában a természetes világos hajúaknál olvastam, hogy nem vált be).
2013. okt. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pár észrevétel:

- A disznósörte fésű az nem fésű, hanem kefe, és nem a haj kibontására való. Nagy fogú fésűvel fésüld ki, ne a kefével. A kefe arra jó, hogy a már kifésült hajat kefézd vele, masszírozza a fejbőrt, eloszlatja a zsírt a hajon.

- A Bánfi sampon alapból baromira szárít, és egyáltalán nem tesz jót a hajnak, ahogy alapjáraton a haj hosszát sem szabad samponozni, attól lesz száraz és nehezen fésülhető. Csak a fejbőrt samponozd, a hossza nem koszos, elég neki, hogy öblítéskor átmegy rajta a hab.

- Az ilyen olajos pakolások nekem egyáltalán nem használtak, mivel a sampon ki is szedi jóformán az olajat a hajból, és többet árt, mint amit az olaj használt. A legjobb, ha simán kókuszolajat használsz 2-3 cseppet hajvégápolóként, és nem mosod ki. Vizes és száraz hajra is teheted. Ez így tényleg hatékony (nem növesztésre, arra semmi sem használ, de nagyon jól ápolja a hajat, és persze ha egészséges könnyebb növeszteni).

- A ricinust én is használtam 4 hónapig, semmivel sem nőtt tőle gyorsabban a hajam, viszont rengeteg kihullott tőle, szóval ott abba is hagytam. Szerintem csak mítosz, hogy ez használ.

- Azzal mész legtöbbre, ha keresel egy olyan sampont, ami nem szárít, nem lesz tőle "csikorgóan tiszta" a haj, egy jó sűrű tápláló balzsamot meg egy hajvégápolót (erre akár a kókuszolaj is jó) és kíméled a hajad mindenféle káros behatástól, mellette rendszeresen (2-3 havonta) nagyon keveset vágsz belőle.

2013. okt. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

# 2 válaszoló


A ricinus olaj nem mindenkinek találja a haját. Nekem pl. nagyon sokat nőtt tőle (mérem havonta és fotózom)


Kérdező, vannak olyan termékek amit megkönnyitik a kifésülést. Én is használok és ajálott is ricinus használat után. A Gliss Kur-nak vannak nagyon jó termékei.

2013. okt. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Még ha 1-szer mosod is át bánfival,attól is száraz lesz a hajad,nemhogy 3-szor...csoda hogy ki tudod fésülni.Használj másik sampont inkább.
2013. okt. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azért használtam Bánfit, mert mindenhol azt olvastam, hogy, ha eleve olajos, tápláló samponokkal (pl. Gliss Kur, stb.) próbáljuk kimosni a természetes olajokat a hajunkból, nem fog kijönni belőle rendesen, aminek a ricinusolajnál megvan az a veszélye, hogy hullani kezd tőle a haj.

Használok hajvégápoló olajokat (szintén Gliss Kurt), és először ritka fogú fésűvel kezdem kibontani a hajam, de így is olyan gubancos, hogy mindenhogy tépi.


Köszönöm a válaszokat! :)

2013. okt. 11. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!