Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Igaz lehet, hogy hajvágás...

Igaz lehet, hogy hajvágás után gyorsabban nő a haj? Ha igen akor hány centit kell belőle levágni?

Figyelt kérdés
Igaz lehet, hogy hajvágás után gyorsabban nő a haj? Ha igen akor hány centit kell belőle levágni???
2013. okt. 8. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Hülyeség. A haj fejből kilógó része elhalt, semmi köze a hajvágásnak a hajnövekedéshez.
2013. okt. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
22%
Nem hülyeség. ez igaz, ugyanúgy mint amikor a lábadat borotválod. (minél többet borotválod annál gyorsabban és durvábban nő a szőr) én szoktam a hajamat vágatni és gyorsabban is nő tőle (főleg hogy töredezett a hajam és erősödik is tőle..) de azt nemtudom hány centit kell belőle levágni... mindenkinek más
2013. okt. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Je Veux ***** válasza:
88%

#2 Ne írj hülyeségeket. A borotvált láb és a vágott haj két külön dolog... Vagy tán te kopaszra borotválod a fejedet?


Ha valakinek nem nő a haja, annak szokták mondani, hogy vágasson a hajából, frissítse fel egy kicsit a hajvégeket, de ettől nem fog gyorsabban nőni, maximum úgy látszik.


Töredezett hajvégekkel hiába nő a hajad, folyton letöredezik a vége, míg ha egészségesek a hajvégek, akkor azok nem törnek le, és lényegében "gyorsabban" nő a haj.


Annyit vágass a hajadból, amennyit a fodrászod jónak lát. Én annyit szoktam mondani, hogy ameddig töredezett a hajam, és ő úgy gondolja, hogy le kéne vágni, addig csinálja. Volt már, hogy csak 2 centit vágott belőle, és volt olyan, hogy 10 centit kellett. Utóbbiról persze megkérdezett engem, hogy eléggé töredezett és 10 centit kéne vágni belőle, hogy teljesen egészséges legyen a hajam, én meg rábólintottam.


Szóval gyorsabban nem nő, csak egészségesebb lesz a hajad, nem töredezik le.

2013. okt. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már leírták a lényeget, nem nő gyorsabban tőle, csak nem fog töredezni és szebb lesz.

Mondjuk én levágtam tavasszal 13 cm-t a hajamból, és utána 1 hónap alatt 3 cm-t nőtt, utána hónapokban viszont csak 1-et, de én ezt nem a vágásnak, hanem valami más oknak tudom be. Nem egyenletesen nő általában az ember haja.

2013. okt. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
78%

Az hogy a lábadon mennyire nő a szőr nem már mint genetika. Nincs olyan hogy erősebb lesz ha többet borotválod...Akkor 10 év után heti 1-2 borotválással hogy kéne kinézzünk?


Igen, úgy van ahogy a többiek leirták, ha a hajvég töredezett és nincs levágva, hajlamos rá hogy "feltöri" saját magát..vagyis ha elhanyagolod és nincs levágva akár több centis is lehet a törés, ezért majd többet kell vágni belőle mintha elmennél időben felfrissiteni a végét. De ettől nem nő gyorsabban.

2013. okt. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!