Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak, hogy ne törjön...

Mit csináljak, hogy ne törjön annyira a hajam? Valami tipp, hogy egyenes maradjon?

Figyelt kérdés
A gond az, hogy vasalom a hajam és ez miatt eléggé csúnya a vége.Próbálkoztam már párszor le tenni a hajvasalót de nem sikerült..szoktam vágatni a végéből, hogy ne törjön fel, mert sajnos nem rég úgy jártam, hogy nagyon feltört a hajam és kb 5-10 centivel rövidebb lett:S Azon vagyok hogy minél hosszabb legyen a hajam, úgyhogy pakolásokat teszek rá, és egyéb dolgokat, szóval amennyire csak tudom próbálom megóvni.De viszont muszáj vasalnom a hajam mert különben iszonyatosan rosszul áll, persze egy kis idő után újra össze ugrik,de még így is jobb mint ha nem vasalnám, próbáltam csak egyenesre szárítani és az sem vállt be.

2013. okt. 21. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Amikor vasaltam, a lapockáig érő hajamból vállig érő lett, mert vágni is kellett, és magától is tört. Mióta nem vasalom (3 éve) csak nagyon ritkán, és hajszárítót sem használok, csak a tövénél, hogy ne fázzon meg a fejbőröm, azóta a fenekemig ér. Kb. 50 centit nőtt 3 év alatt. Sőt, többet, mert közben persze néha vágtak is belőle. De töredezett hajszálat évek óta nem láttam, csak azért szoktam vágatni, hogy kicsit frissebb legyen az alja, szeretem ha tömzsi. Szóval kenhetsz rá aranyat is, semmit nem fog csinálni. Amíg vasalod, törni fog. Egyébként elmondanám, hogy mióta nem vasalom gyönyörű, mivel egészséges, és nincs olyan gond, hogy "nem áll sehogy". Persze amíg el van törve, és undorító, addig szarul fog kinézni, de lehet csinálni frizurákat, van 6 milliárd féle fonás, konty, lófarok. Aztán ha kicsit egészségesebb, lehet hordani kiengedve. Illetve vannak hő nélküli formázási módszerek. Befonod nedvesen, vagy felcsavarod kis csigákba, és úgy szárad meg, stb. Amíg egyenes hajam volt, soha senki nem mondott rá semmit, mert minden 2. embernek az van, és még csúnya, egészségtelen, fénytelen is volt. Mióta egészséges a hajam nem túlzok, ha azt mondom, hogy minden héten van valaki, aki megkérdezi, hogy mivel mosom, mivel kenem, milyen tablettát szedek, amitől ilyen gyönyörű. Pedig a legegyszerűbb sampont és balzsamot használom, valamint még csak C-vitamint sem vettem be évek óta.
2013. okt. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
D vitamint szedj! ill zöldség-gyümölcs,ricinus pakolás
2013. okt. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne vasald. Túl sokszor, túl magas hőmérsékleten vasalgatod gondolom, gyakorlatilag szerintem már a teljes hossza tropa lehet. Vagy levágatod egész rövidre, és akkor a kényszer sincs, hogy vasald, vagy elmész egy rendes fodrászhoz, aki nem két hónapos gyorstalpalón tanult meg egyetlen tépett fazont vágni. Nincs olyan, hogy valakinek alapból rusnya a haja, maximum nem tud vele mit kezdeni. Tanuld meg! Olyan fazont vágass, amit nem kell állandóan vasalni-formázni, csak megmosod és kész. Rengeteg időt spórolsz vele és szebb is lesz egészségesen, hidd el!

Sajnos ha a pakolások és a hővédő sem segít, meg úgyis összeugrik a hajad vasalás után, akkor nem igen segít már más.

2013. okt. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:) hát igazából az is gond hogy túl dús a hajam pedig mindig ritkítattni szoktam, de hajmosás után amint megszárad kb úgy áll mint az oroszlán sövénye :D:Dmég ha beszárítom akkor is:S
2013. okt. 21. 16:10
 5/8 A kérdező kommentje:
Jaj és amúgy nekem is nagyon szép hosszú (majdnem derékig érő) hajam volt, és nem is volt ugrott össze olyan nagyon, kezelhetőbb volt..de sajnos én bolond nem vigyáztam rá és azt akartam hogy úgymond mindig tökéletesen álljon és elkezdtem sokat vasalni úgy hogy ekkor kezdett feltörni kb 1 évvel ezelött még nagyon szép volt..miután feltört kezdett letöredezni majd le kellett kb vállig vágni:S
2013. okt. 21. 16:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is dús a hajam. 1. válaszoló vagyok. A ritkítás csak mégjobban tönkreteszi, mert az egész hajad tele lesz kiálló szálakkal, amik aztán szépen elkezdenek törni és konkrétan a hajtöved is töredezett lesz. Állj le ezzel is. Ha egészséges lenne a hajad, nem állna úgy, mint az oroszlán sörénye. Érdekes módon az enyém sem áll, hiába dús és hullámos. Nyilván amíg szét volt töredezve és égnek álltak a törött hajszálak, addig szarul nézett ki. Túl kell élni, ennyi.
2013. okt. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)
2013. okt. 21. 18:07
 8/8 anonim válasza:
Miert vasalod a hajad? Ölni tudnék ilyen hajkoronájért!
2017. máj. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!