Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan varázsolhatnám egészség...

Hogyan varázsolhatnám egészségessé száraz, kócos, fakó hajamat, mely szörnyű állapotban van?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon rossz típusú a hajam.. :s értem ezalatt : száraz, hullámos, és nagyon szétáll. Igazi szénaboglya hatása van. :O zsírosodni kb mosás után 5-6 nappal szokott elkezdeni (de ezt nem szoktam kivárni) szóval ennyire száraz. :(( Ráadásul még az is zavar, hogy pl reggel megfésülködök sûrû fogú fésûvel, de mire beérek a suliba, tiszta gubanc az egész.. vagy már fésülködés után próbálnám végighúzni az ujjaimat a hajamban, de már akadozik. Volt festve, kb 7 alkalommal. Alapból sötétbarna hajam van, befestettem vörösre (kb 5x) de nem sûrûn és nem sokáig hagytam rajta. Majd most utoljára 2x barnával, hogy újra barna legyen. És igen, már megbántam, hogy befestettem.. :( szeretném valahogy jobb állapotba hozni a hajamat. (nagyon ritkán használok hajvasalót, azt is inkább a frufrumra, hajszárítót pedig egyáltalán nem szoktam használni.) de igazából festés elõtt is ilyen volt a hajam, nem sokat romlott a festés óta. Ha kell, kéoet is csatolok hozzá, amúgy kb vállig ér a hajam. Nya szóval.. :) milyen pakolást, balzsamot, sampont tudnátok ajánlani?? Válaszaitokat elõre is köszönöm!

2013. nov. 8. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is kb. ugyanezek voltak a problémáim a hajammal, kivéve, hogy én nem festettem be, viszont mindennap kivasaltam,és túl sokszor mostam meg, tehát én is rontottam a hajam egészségi állapotán. Viszont nekem még gyorsan is zsírosodik, tehát hiába szárazak a hajvégeim, a száraz hajra való termékek zsírosítják, mert a fejbőröm hamar zsírosodik.. Úgyhogy neked ebből a szempontból egyszerűbb. :)

Először is azt tanácsolom, hogy ha töredezett a hajad, akkor ne próbáld azt mindenféle kencékkel helyrehozni, hanem vágasd le az eltöredezett végegeket.

A hajfestéssel hagyj fel. :)

Én természetes disznósörtéből készült kefét használok, sokkal jobb, mint a műanyag. Nem lesz tőle töredezett a hajad, nem tölti fel elektromossággal, stb. Pl. vizesen érdemes ilyennel fésülni a hajat, mert akkor a legsérülékenyebb.

Aztán nagyon fontos, hogy használj hajbalzsamot, miután megmostad a hajad. Hogy melyiket választod, az már a te döntésed, mindenkinek más válik be.

Használj hajpakolást is, nagyon hasznos tud lenni. Készíthetsz természetes, otthon megtalálható összetevőkből magadnak hajpakolást, ha nem tudod, hogyan láss neki, az interneten rengeteg tippet találsz. (Ricinusolaj, olívaolaj, tojás, stb.) Vagy vehetsz a boltban hajpakolást, amit akár minden hajmosás alkalmával használhatsz, mint balzsamot, csak kicsit tovább hagyod fent a hajadon. Pl. Serical Latte tejproteines hajpakolás, Kallos Keratin hajpakolás, vagy a drágább kategóriából a Gliss Kur hajpakolások.

Ezek segítenek abban, hogy hajmosás után szebb, ápoltabb legyen a hajad.

A száraz hajadra alkalmazhatsz hajvégápolót (én a Logona kókusz olajos hajvégápolóját használom, ez sima kókuszolaj,tehát ha drágállod,akkor vehetsz bio boltban sima kókusz olajat is), és van, aki az Avon hajvégápoló szérumára esküszik, erről én nem tudok nyilatkozni,mert nem próbáltam. De ezek hajvégápolók, tehát a hajad többi részére hajolajat ajánlok. Ezektől szép fényes, ápolt, puha, kevésbé szétálló lesz a hajad. Pl. Avon argán olajos hajápoló olaj, én ezt használom, nekem tetszik. De kipróbálhatod a Gliss Kur, vagy a L'oréal Elseve hajolajait is.

Én nem használok, de pl. a kifésülő spré is sokat segíthet.

Azt viszont ne felejtsd el, hogy ezek mind kívülről ápolják a hajad, tehát a legfontosabb, hogy belülről ápolt legyen, amit az egészséges étkezéssel, megfelelő vitamin bevitellel, mozgással érhetsz el.

És a legfontosabb, hogy fogadd el a hajad olyannak, amilyen, mert bár javíthatsz a hajad állapotán elég sokat, ha odafigyelsz rá, de megváltoztatni nem tudod.


Nekem egy éve még töredezett, vasalt, száraz, tönkrevágott hajam volt, most viszotn, hogy odafigyelek rá, nagyon szép, gyorsan is nő,egészséges, szóval nagyon örülök neki. Úgyhogy hajrá!! ;)

Remélem érthető és hasznos volt a válaszom, ha van még kérdésed, akkor tedd fel nyugodtan. :)

2013. nov. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne vasald,ne fesd és egyél sok tojást!:)
2013. nov. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen azt elfelejtettem hozzatenni, hogy mar nem festem tobbet, azert festettem be utolso 2 alkalommal hogy nagyjabol vissza barnitsam, hogyha elkezd lenoni ne legyen csunya hogy felig voros felig barna. Koszonom a tanacsaitokat! Olvastam is ma mar a ricinus olajas hajpakolasrol tojassal. De van aki a ricinus oolajat kokusz olajjal keveri meg olyat is lattam hogy tojas kokusz olajjal. De mivab ha mindharmst osszekeverem? Ricinus,kokusz olajat a tojglival?
2013. nov. 8. 16:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy is jó. :) Rengeteg féle recept van, szerintem mindegy hogy csinálod, nem tudod elrontani. :)
2013. nov. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!