Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az arcom teljesen ki van...

Az arcom teljesen ki van száradva, hámlik is. Mitől és mivel kezeljem?

Figyelt kérdés
2009. nov. 18. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
valószínű a hidegtől,széltől száradt ki. Használj rá éjszakai krémet is,meg mielőtt mész ki,akkor is kend be valamivel az arcod.
2009. nov. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is radírozd le. Ha nics arcradírod, akkor használd a méz+kristálycukor kombinációját.

Ezután kenj rá mézes paskolást. Hagyd rajta 15 percig, most le, és kendd be a bőröd hidratáló krémmel. És MINDIG kend, esténként, és reggel is!

2009. nov. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

jézus, mézet rá ne kenj!!!!!!!!!! Kozmetikus vagyok, és sztem menj el szakemberhez otthon ne kezelgesd! Amúgy a nagyon száraz bőrre az alábbi házi pakolásokat javaslom:

burgonyapüré só nélkül+tej

banán+tejföl (lehet joghurtal is de az lehet csípni fog)

nyers tök + túró

A méz kb. 5%-os koncentrációban hidratáló csak, sajnos az összes női magazinba "rakjál bele két kanál mézet" és hasonló butaságok vannak.

2009. nov. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előttem szóló kozmetikus! Én csak a saját tapasztalataim alapján írtam tanácsot, nekem a méz nagyon is bejött arcra, ajakra! Persze rendesen lemostam és akkor nem volt ragacsos érzés az arcomon! És nem csak puhább, hanem szebb, tisztább lett tőle az arcom. Jézus!!!
2009. nov. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

19:45-ös vagyok! Ha neked annyira bejön nyugodtan kenegesd az arcod vele, én csak jó tanácsként írtam, amit írtam, erre anno az összes tanár külön felhívta a figyelmünket, hogy a méznek nagyon téves a megítélése, hiszen kis mennyiségben tényleg hasznos, és hidratál, de nagyobb mennyiségbe, vagy netán önmagában erősen higroszkópos, vagyis vízelvonó hatású, akárcsak a glicerin, órán egyébként ki is próbáltuk kézfejen, és valóban érezhetően kiszárította bőrt, de még egyszer mondom kis mennyiségben lehet használni! Ne haragudj nem akartalak megbántani a hozzászólásommal, a segítő szándék vezetett!

A kedvedért azért leírom, hogy mit ír az anyagismeret tankönyv a mézről:

A méz tápanyagokban rendkívül gazdag (öt.:70-80% invertcukor, dextrin, nádcukor, gyümölcssavak, enzimek, fehérjék, vitaminok, ásványi sók, stb.)kozmetikai alap- ill. segédanyag, mely nagy nedvszívó képessége miatt öregedő, vízhiányos bőrökre készülő hidratáló, regeneráló készítményekben (krémekben, pakolásokban, zselékben) csak alacsony koncentrációban (5-10%) használható, hiperhidratált bőrökre (terhességi ödéma esetén, mivel egyéb esetben kozmetikus nem kezelhet!) magas koncentrációban (pl. mézes, glicerines tésztapakolás) használható.

2009. nov. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!