Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 11 napos kisbabám köldökcson...

A 11 napos kisbabám köldökcsonkja három napja leesett, de maradt benne egy kis száraz, véres maradék. Ma reggelre pedig kicsit vérzett is, kicsit mintha megtelt volna és teljesen rá van száradva a kis köldökére. Ez normális? Hogyan kell ezt kezelni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 8. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
kis száraz véres maradék az én kisbabámnak is maradt, bár nem vérzett. Én egészen addig kékszeszeztem és hintőporoztam, míg az is le nem kopott. De ha megtelt gennyel, hát nem tudom... én felhívnám a gyermekorvost és megkérdezném
2010. márc. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy!Alkohol,és hintőpor amíg be nem gyógyul az is és szép lesz!Ahogy a védőnőm mondaná:Olyan nem lesz mint az én köldököm! :)
2010. márc. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak ugyanilyen volt, a doki azt mondta, ez normális, kezeljem minden pelenkázásnál tovább alkohollal, amíg nem váladékozik már. Cseppents alkoholt a fültisztítóra, és ha pelenkázod, mindig töröld ki, gyorsan elmúlik!

Jó babázást!

ҝ

2010. márc. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez normális. Miután leesett a köldökcsont, még utána is csepegtetni kell a köldökbe H-peroxidot napi egyszer, egészen addig, amíg az egy kicsit is pezseg. Majd ha már egyáltalán nem pezseg, akkor lesz jó.
2010. márc. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez még jó pár nap, mire ez a köldök seb is begyógyul! Ugyan úgy ápold ezt is, mint a csonkot.
2010. márc. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Napi 1x-2x csepegtess bele H-peroxidot, majd töröld ki belőle steril gézdarabbal. Ezt csináld addig, amíg kicsit is pezseg. Max egy hét, és tökéletes lesz a babád köldöke.
2010. márc. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! Attól ijedtem meg..tudom, hogy butaság..hogy hatha van még valami luk ott bent és hátha belülről vérzik. Tudom, hogy képtelenség, de az első babám és persze mindig ilyen hülye horror történetek jutnak eszembe. Kezelni fogom, ahogy írtátok, holnap úgyis megyünk orvoshoz.
2010. márc. 8. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!