Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos bőrre milyen házi...

Pattanásos bőrre milyen házi megoldásokat tudtok?

Figyelt kérdés
nincs pénzem ilyen mindenféle kencékre úgyhogy házi megoldás kéne.

2013. nov. 19. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
A pattanások oka belül van, szóval kencékkel nem is érnél sokat. Nyilván minden reggel, este mosd meg az arcod, természetes szappannal amiben nincs színezék meg hasonlók. De a lényeg az egészséges étkezés, életmód...
2013. nov. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

-félbe vágott fokhagyma

-szódabikarbóna+citromlé

-aloevera levél leve

én ezeket hallottam hogy hatásosak :)

2013. nov. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tejet, tejterméket abszolút nem fogyasztani, fél év kell míg kimegy a szervezetből és csökkennek a pattik. Az alábbi gyógyszertári cuccok nem drágák, de hatásosak:

1) Lassari paszta 30 g 400 Ft-ért keverik ki.

2)Valamint (vagy) 3%-os szalicilsavas kenőcs. Receptje: 30 gramm vazelin + 1 gramm szalicilsav. 350 Ft.

3) Aknesol-t is elkészítik, ha kell. Receptje:9 gramm Methenaminum, 0,45 gramm Tinctura benzoes, 60 ml alkoholos oldat, 1 gramm szalicilsav. 900 Ft.

4) Szaliciles alkohol (Spir.salic), vény nélkül 400 Ft körül van, vényre olcsóbb, fele annyi.

5) DM Balea Totes Meer (Holt tengeri iszap) maszk 250 Ft. (6 alkalomra is elég, nagyon hat)

6) DM Balea Reinigung Maszk (cink-oxidos) maszk 250 Ft (6 alkalomra is elég)

7) DM Balea Holt tengeri fürdősó 1,5 kg 1000 Ft körül.

8) Paleolit étrend. Vannak cikkek a paleo étrend és akne kapcsolatáról (Szendi Gábor)

9) cinkráz ó: Suspensio zinci aquosa FoNo VII. vény nélkül 380, vénnyel (háziorvos) 180 Ft . 100 gramm, eléggé szárít, ha nem olyan zsíros a bőr,akkor pöttyökre, ha zsíros, akkor egész arcra

10) ecet (az ecet sav, hámlasztó hatású) víz és (alma) ecet 1:1 arányú keverékét, vagy még ennél is hígabb oldatát tonikként használni)

11)Aszpirin maszk : fél aszpirint porrá zúzni, kiskanálnyi krémbe, pakolásba (lehet zsíros is, olajos is a pakolás) bekeverni, neten vannak fent még eljárások (az Aszpirin szalicilsav.)

12) 0,5 dl vodkába fél borsónyi szalicilt feloldani, kis vízzel higítható, tonikként, vagy éppen pöttyökre használni, utána hidratálni, (ez a Spir.Salic. házi receptje)

2013. nov. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
szappannal semmiképpen se mosd meg az arcodat, mert a bőröd csak még több faggyút fog termelni, ezáltal több lesz a pattanásod! én az aloeverát hallottam hatásosnak, de a gyógyszertári megoldás is megfelelő lehet. Citromot se használj, ugyanolyan a hatása, mint a szappannak, sőt, még durvább is lehet. Viszketni fog mindenhol+a bőröd "azt fogja hinni" hogy kiszáradt a felület, így rohamosan pótolja az elvesztett zsírmennyiséget.
2013. nov. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én is mindig a pattanásokkal küzdök én egy ideje a zinerytet használom 30 ml.1000 ft felet van,de ugyanúgy van pattanásom.Meg hát a ugye a régebbi pattanások hege is ottmaradt.Ezért muszáj vagyok használni alapozót.Nem olyan tré,de jobb lenne,ha semmit nem kéne használnom,de sajna ilyen a bőröm,de csak arcon.
2013. nov. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is évek óta pattanásos az arcom.. Most kiprobáltam az élesztős módszert . nem azt mondom hogy eltűntette egyből de jobb a helyzet.. de a piros foltok továbbra is megmaradtak sajnos
2013. nov. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!