Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Most akkor a borotva erősíti...

Most akkor a borotva erősíti a szőrt?

Figyelt kérdés
Az emberek fele azt mondja igen, a másik fele meg azt, hogy nem. A kozmetikusom is azt mondta, hogy igen, de mondjuk az nem sokat jelent. Én mindig borotváltam magam, de aztán meguntam, hogy minden nap kell és elég gyakran pöttyös volt utána a bőröm, nem bìrta. (akinek van ötlete mit lehetne ezzel csinálni, és elmondaná, azt is nagyon megköszönném). Na a lényeg, hogy gyantáztatni kezdtem 1-1,5 éve. Mostanra már elég gyenge a szőrömés nem olyan sűrű, mint régeben volt. Viszont kezd elegem lenni a gyantából is, mert egyrészt nagyon fáj, bár ez a kisebbik problémám, másrészt 1 hétig szép sima, de utána még várnom kell 3 hetet hogy rendesen kinőjön és az csúnya, engem legalábbis nagyon zavar, hogy 3 hétig szőrös vagyok. ha borotválkozok az se sokkal jobb, minden nap kell, szúr ha nő vissza, míg gyantázánál mem, de legalább nem leszek szőrös. Ezért akarok visszaállni a borotvára, de bizonytalan vagyom. Szerintetek maradjak a gyantánál vagy ne? Illetve most ugye gyengébb és ritkább aszőrö, félek, hogy a borotvától újra nagyon megerősödne. Szerintetek?
2013. dec. 1. 14:04
 1/10 anonim válasza:
49%

Kozmetikus lányaként mondom: maradj a gyantánál!

Egyes állítások szerint ritkítja is a szőrt(amint kitépi a hagymáját, majd a bőr begyógyul) és egyszer csak nem is fog látszani.

2013. dec. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Hát saját tapasztalat alapján mondom hogy igen erősíti. Mikor gyantázás után megyek gyantáztatni következő alkalommal nem fáj annyira mikor közben mondjuk borotválok egy hétet közbe... Akkor szörnyen fáj. Na meg az erősödést úgy értik szerintem hogy pl ha belehúzol olyan részen ahol nem volt fekete a szőr, akkor feketén nő ki így egyre szőrösebbnek tűnsz. Meg míg gyantával elvékonyodva nő ki a szőr addig ha a tetejét leborotválod nem vékonyodik el a vége ezért is tűnik erősebbnek. Szóval én a gyantánál maradnék a helyedben.
2013. dec. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

10 éve borotválom a lábam, de egyáltalán nem erősödött. Sőt, kicsit ritkult is.

27/N

2013. dec. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%

Még szép, hogy erősíti... nem véletlen, hogy a hajat is azért szokták vágatni, hogy fellélegezzen és gyorsabban/erősebbre nőhessen. Ugyanígy működik ez máshol is,nem csak a fejen. Azért is kell szinte naponta borotválni, ha ezt választod. Azt viszont nem értem, hogy "3 hetet kell várni" hogy újra mehess gyantáztatni :) én is gyanta párti vagyok és kb.2 hetente járok gyantáztatni, akkor még nem olyan zavaró a szőr, de már lehet újra gyantáztatni.

remélem segítettem:)

2013. dec. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát én havonta járok, mert kb 1 hét után kezd el kinőni, de elég lassan nő a szőröm, tehát utána 2-3 hétig még nem tudok megint gyantáztatni, mert nem elég hosszú. Helyenként már eléggé megnő, helyenként meg még egyáltalán nem nő ki addigra, és akkor így ugye nem lehet. Vagyis lehetne, hogy 2 hetente járok, a felét kiszedni, a másik felét köv. alkalommal, de az úgy havi 7000 forint lenne. Így, ahogy most járok havi 3500. Még ez is sok, nem állunk túl jól anyagilag. (ez is egy ok, amiért a borotván gondolkozom) Még mindig nem tudok dönteni.. Most még télen oké, de nyáron ha rövidgatyába járunk, kint van az egész lábam és akkor 2-3 hétig szőrös, szerintem az elég elég gáz. Esetleg még az epilátor. Van az is, próbáltam is, de iszonyatosan fájt, 1000x jobban, mint a gyanta és elég hosszú idő is volt, nagyon lassan haladtam, egyrészt a fájdalom miatt, másrészt mert nem szedte ki rendesen, egy helyen 5x végig kellett húznom és egyszerre amúgy is csak kis helyen tudom. De azzal legalább nem kell olyan sokáig várni, hogy kinőjön, rövidebbet is kiszed, mint a gyanta és az sem erősíti a szőrt. Bajban vagyok, tényleg nem tudom eldönteni mit csináljak.
2013. dec. 1. 15:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Gyanta forever! :) Jó drágán csinálják nálatok , vagy csak itt piszok olcsó. A láb 500ft a hónalj 400ft. És nem gagyi kozmetikus egyáltalán.
2013. dec. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor biza vegyél egy epillátort én epillátor borotva kombó mellett vagyok. Epillátor jó a lábra meg pucira is a felső részen (az alsónál nagyon fájna így ott marad a borotva vagy a gyanta. :D)
2013. dec. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

a szor nem a borotvatol fog erosodni, ez egy akkora baromsag


Mindenfajta szorzet, amit a lanyokon van a ferfi hormonoknak koszonheto. Tehat aki tulburjanzik, mint egy gorilla (lasd en >D ), azoknak hormonkivizsgalas ajanlott.


En gyantaztam magam allandoan, rohadtul faj, es nem ritkul. Telente hagyom benoni a labamat, es tokre ugyan olyan.


Viszont a bajszomat nem gyantazom tobbet, hanem elkezdtem borotvalni, es nem vastagabb.


Neha jon egy ket szal randomra elo, de azok korabban is voltak a gyantazas korszaknal, s pont azert tettem le, mert elegem van a kinzasbol.

Szoval azokat csipesszel kiszedem, es semmi bajom. Ha ujra bebokrosodom, akkor lehuzom borotvaval, aztan kesz. :)

2013. dec. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Amugy en vettem egy gyantaszettett ebayem. 20 euro volt s egy eve hasznalaom, meg mindig van gyanta
2013. dec. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem, nem erősödik tőle :)

Mind mind mezei hülyeség amit ezzel kapcsolatban állítanak. Azért tűnik úgy, hogy erősebben nő vissza, mert a szőr mikor kinő, alapvetően elvékonyodik a vége, de mikor leborotválod akkor ugyanolyan vastag mint az alja.

Az sem igaz, hogy azért vágatják a hajuk végét a lányok, mert attól gyorsabban nő.. (istenem :D a haj nem a hajvégből nő) hanem hogy ne töredezzen el a vége, és azáltal szépnek és egészségesnek tűnjön. Meg van határozva, hogy genetikailag maximálisan mi az a gyorsaság amivel a hajad nőhet. A szőrre visszatérve, a hajhagymák nem szaporodnak :D.. se hosszabb se több se erősebbek nem lesznek a szálak. Higgy nekem, én mindenem borotválom amit elérek :D..

2013. dec. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!