Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy növesszem a hajam ha...

Hogy növesszem a hajam ha mindig vágni kell belőle?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy negyed évente kellene vágatni a hajból, a letöredezett végeket hogy ne törjenek tovább és egészségesek legyenek a hajvégek. DE nekem göndör a hajam, és azt szeretném ha göndören érne kb a felkarom feléig. Mivel göndör a hajam, olyan mintha 2x lassabban nőne a hajam mint másnak, mert ami nő az ugye visszaugrik, szóval nem adja ki a hosszát. Szóval így hogy növesszem a hajam? Így is fél évente járok fodrászhoz, de nem igazán érek el vele sikert hogy hosszú legyen. Tudok valamit mondani?

2013. dec. 2. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem nem töredezik a hajam, pedig festem is... kezeld befelelően a hajvégeket, és akkor nem kell majd mindig vágni belőle. én is növesztem, de nekem egyenes.
2013. dec. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megfelelően kezelem! Hajvégápolót és balzsamokat, pakolásokat is használok. De a göndör haj eleve szárazabb mint az egyenes, ergo könnyebben is törik..
2013. dec. 2. 22:14
 3/7 anonim ***** válasza:
használj hajolajat is, attól nem lesz olyan száraz. És ne moss gyakran hajat, elég hetente, vagy amikor látod, hogy tényleg kellemetlen. Bár nem tudom, te milyen gyakran szoktál, nekem az a normális, ha hetente, de valaki kétnaponta... és úgy még jobban kiszárítja a hajat.
2013. dec. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
Egy megfelelően ápolt haj nem töredezik, puha, fényes, élettel teli. Ha a tiéd nem ilyen akkor gond van. Meg kell találni a megfelelő sampont, hajápolókat is a te hajadhoz. Mert a legtöbb sampon sajnos pont nem ér semmit, max szárítja a hajat és ezzel tönkreteszi. De vannak természetes összetevős samponok is, megéri ilyet használni. Vitaminok hiányától is lehet száraz a hajad, vagy attól ha kevés vizet iszol.
2013. dec. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Puha, fényes, dús a hajam. Mégis törik. Szóval ez hülyeség, mindenkinek törik a haja valamilyen szinten.

A kérdés az, hogy növesszem a hajam, ha az ami nő mindig levágásra kerül?

2013. dec. 3. 13:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne járj fodrászhoz. Komolyan. Mindig többet vágnak, mint szeretné az ember. Vegyél egy jó hajvágó ollót (Fiskars márkájú nagyon jó), és magadnak vágd a végét, esetleg kérd meg anyukádat vagy valakit, aki ügyes. 3 havonta 1 cm-t ha vágsz, akkor már kell, hogy maradjon valami abból, amennyit nőtt.
2013. dec. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A fodrászt semmiképpen ne hanyagold mert a hosszú, de töredezett hajtól gázabb nincsen. Tapasztald ki meddig bírja a hajad törés nélkül. pl 3 hónapig, akkor 3 hónap után kérj kis frissítő vágást, 1-1,5 centit. Így marad is meg frissül is. Közben ápold a végét, hogy minél tovább bírja vágás nélkül. Állig érőből növesztettem derékig érő hajat rendszeres vágás mellett szóval tudom miről beszélek. Tény, hogy lassabb volt így, mint annak, aki évente egyszer vágatott, de sokkal szebb és egészségesebb a hajam így.
2013. dec. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!