Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Durva hajhullás ellen mit tegyek?

Durva hajhullás ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sokáig festett volt a hajam, de már nyár óta nem festettem újra és le is vágtam rövidebbre, hogy erősödjön. Hajerősítő, babáknak szóló bio sampont használok, szedek Kovaföld kapszulát és még is nagyon hullik; ja, és persze sapkát veszek fel a hidegben.

Szerintetek mit csinálhatnék még? Menjek el orvoshoz vele? (De milyenhez?) Bánfi hajszesz használna? Tényleg nagyon hullik és kezdek erősen aggódni, hogy Szilveszterre már nem is lesz hajam.



2013. dec. 7. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is: akkor beszélünk hajhullásról, ha látványosan ritkul a hajad. (ezt a háziorvosom mondta).

Másodszor: ha nagyon aggódsz, inkább menj el orvoshoz. Először háziorvoshoz, ő tud beutalót adni ha szükséges, és esetleg csináltathatsz egy vérképet, hogy megnyugodj.

Harmadszor: hajhullás nagyon sok mindentől lehet: vitamin hiány, gócos fog, hormonális problémák, ésatöbbi... Szerintem amíg nem tudod, mitől van, ne szedj és locsolj mindent a hajadra, mert nem biztos, hogy előrébb jutsz tőle.


Szép napot és NO STRESS :)

2013. dec. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan szedj hajhullás elleni vitamint, mert mire egyáltalán kiderül valami az orvosi vizsgálatokból addig sok haj kihullhat. Kovaföld helyett valami kombináltat szednék inkább, mert a B vitaminok is fontosak. Napi 80-100 szál már kóros lehet, ha 3 hétnél tovább tart. Első egy laborvizsgálat amiben vas, TSH és süllyedés mindenképp legyen benne. Fogorvosi góckutatás sem ártana.
2013. dec. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!