Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen gyógyszer válik be...

Milyen gyógyszer válik be pattanások ellen? Személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék végleg leszámolni a pattanásokkal. Már mindenféle kencét kipróbáltam, és voltak közöttük nagyon drágák is. Itt nem a bolti krémekre, hanem babe, ilcsi, la roche posay stb. termékekre gondolok, amelyeknek már rég hatniuk kellett volna, de semmi. Kérlek, hogy ezért ilyeneket ne is ajánljatok. Engem az érdekelne, hogy valakinek van-e valamilyen személyes tapasztalata bármilyen pattanás elleni gyógyszerrel, és ha igen, akkor legyen szíves, meséljen nekem pár mondatban a hatásáról, mellékhatásáról, mennyi idő alatt hatott, visszajöttek-e utána a pattik stb.
2013. dec. 11. 19:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Korán érő típus voltam, már 9-10 évesen tele volt a homlokom pattanásokkal, amik csak rosszabbak lettek. Sok krémet és tonikot próbáltam ki, igazából egyik sem hatot. Egyetlen ami használható volt, az az Aknesol volt. Gyógyszertárban lehetett kapni (ez kb. 5 éve volt) és sárga doboza volt, farmermintával. De ez sem volt hosszútávú megoldás. Hiába kerültem bizonyos ételeket, mindig kijöttek a pattanások. Majd 19 évesen meguntam, hogy borzalmasan néz ki az arcom és felkerestem a bőrgyógyászt. Először különböző kikevert kencéket írt fel, de semmit nem hatottak, majd végül írt fel gyógyszert. Aknenormin volt a neve, kizárólag orvos írhatja fel! 3 hónapig kell szedni, minden hónapban kötelező vérvételre menni. Utána évekig nem lehet pl. vért adni vagy gyermeket vállalni. Tehát komoly gyógyszer. Már pár hét után lecsökkentette a pattanások számát a korábbi töredékére. Viszont nagyon szárította a bőrömet. Előtte csak este használtam krémet, mert nem szívta be a bőröm, ebben a 3 hónapban suliba is vinnem kellett, mert nagyon száraz lett az arcom. Hajat korábban heti 3X kellett mosnom, akkor a heti 1X is bőven elég volt. 3 hónap után teljesen elmúltak a pattanásaim. Pár hónap múlva beállt egy szintre, ami a mai napig tart. Most hetente egy pattanás ha előjön, esetleg menzeszkor 2-3, de nem jellemző.
2013. dec. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!