Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tapasztalatok a Sotret nevű...

Tapasztalatok a Sotret nevű gyógyszerről? (Mellékesen mesélem el az orvost, és szerintetek ez lehetséges, amiket állított? )

Figyelt kérdés
A Sotret gyógyszerről lesz szó. Nem nagyon, de azért pattanásos az arcom, de nem ilyen nagyok csak azért vannak, voltam már kozmetikusnál is sokszor rendszeresen, de nem segített így arra jutottam, hogy elkezdem szedni az egyik pattanás elleni gyógyszert. Lementem a háziorvosomhoz, és míg én bent voltam ő meg se nézte az arcom, ült a kis asztalkája mögött a halvány fénybe, amibe szerintem esélytelen, hogy bármit is látott volna az arcomból. Na de ezután kezdett csak jönni a java, amúgy is lekezelő stílussal beszélt, mintha meg kéne magam ölnöm, hogy pattanásaim vannak, na, de azt mondja, hogy az arcom tiszta heges, ami nem igaz van két kicsi heg az arcomon az is még a bárányhimlős időkből. Elmondta, hogy sajnos nekem, az arcom, olyan, hogy mindig lesznek pattanásaim és, hogy ezt a gyógyszert nem kevesebb, mint 1,5 azaz MÁSFÉL évig kéne szednem, és azután visszafognak jönni az arcomra a pattanások mindig.. Utánaolvastam ennek a gyógyszernek a leghosszabb kúra ideje is 16 hét na, de 1,5 év... Ezután kijelentette, még, hogy mivel jártam kozmetikushoz és nem hagytam, hogy az arcom tiszta gennyes legyen elrontottam a bőröm azzal, hogy kinyomattam, pláne kozmetikussal (ő/ez fogalmazott így)+ 3 hónapig még a gyógyszer szedése előtt kellett volna antibiotikumot szednem... Szép kis orvos... Előre is kössszönöm, aki elolvasta, és, annak, aki válaszol a kérdésemre.

#gyógyszer #bőr #pattanás #mitesszer #bőrápolás #Sotret #gógyszeres kezelés #pattanás gyógyszer
2013. dec. 14. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
ilyesmivel miért háziorvoshoz mész?
2013. dec. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
*bőrgyógyászhoz mentem, nem tudom miért ezt írtam, bocsi
2013. dec. 14. 22:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos elég bunkó és kicsit hülye, ne menj vissza hozzá.

A Sotretre nekem amúgy azt mondta a bőrgyógyász, hogy fél évig kellene szednem, de ismerek olyat, akinek egy év volt, szóval a 16 hét sajnos nem igaz. Valakinek visszajönnek utána a pattanások, valakinek nem. Nekem először azt mondta az orvos, hogy egy életre eltüntetné meg ez a legjobb kor a szedéséhez, majd mikor gondolkodás után közöltem, hogy mégsem szeretném (csak felajánlotta, mondta hogy én döntsek), mondta, hogy nem baj, valószínűleg úgyis visszatérne pár év múlva, mert már 19 vagyok, ilyenkor csak tüneti kezelés... Hát kösz, akkor múltkor miért volt máshogy?

Szóval én nem is vállaltam be, pont azért, mert nem nagyon durva a bőröm, ez a gyógyszer meg nem épp a legegészségesebb... Nem mondom, nagyon súlyos, gyulladásos aknéra jó lehet, sőt megváltás, na de a mellékhatásai nem épp biztatóak. Szóval mérlegelni kell, többeket ismertem, akik szedték, és az, akinek bevált, az se ajánlaná pár pattanás miatt, csak súlyosabb esetben.

Ha neked sem olyan rossz, én a helyedben más módszereket is kipróbálnék, a Sotretet pedig csak akkor, ha más már nem jött be. Ez amúgy sem olyan, hogy "elkezded szedni", ha az orvos javasolja, akkor lehet, de kell előtte vérvétel, mivel pl. a májfunkciót ronthatja.

Szóval szerintem próbálj ki több mindent: gyógyszertári krémek, natúrkozmetikumok, bőrgyógyász (nem ez, egy normális :D) is fel tud írni krémeket, amik hatnak. Plusz a táplálkozás, elegendő folyadékfogyasztás is sokat számít. Ami nekem nagyon bejött és tök szép lett tőle a bőröm, az a sószappan, ha nem próbáltad még, szerintem nézd meg, egy ezres a dm-ben, vagy bioboltban, és legalább tuti nem káros. :)

2013. dec. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hány éves kortól lehet szedni a Sotretet és mik a mellékhatásai?
2014. jan. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!