Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kirepedezett, vérző ujjvégekre...

Kirepedezett, vérző ujjvégekre krém vagy pakolás?

Figyelt kérdés

A problémám a következő: magas-vékony ember vagyok, alapból zsíros bőrrel, amely télen mindig nagyon erősen kiszárad. A legrosszabb a kezem, azon belül is az ujjvégek helyzete.


Gumikesztyűben mosogatok, nappal hidegben mindig hordok kesztyűt, éjjelre bekenem krémmel (Neutrogena), mégis csupa apró repecske a kezem. Az ujjaim végénél (nincs se műköröm, sem lakkozás!) a körömágy alatt egyszerűen elreped a bőröm, vérzik és nagyon fáj. A munkában is zavar. Hobbiként szokat szoktam kötni, ezért ott külön zavaróak az apró száraz és bőrfoszlányok és a repedések.


Már minden féle gyógyszertári krémet kipróbáltam. Egészséges vagyok, nincs semmi bajom. A bőrgyógyász azt mondta, hogy "alkati" dolog, külön oda kell rá figyelni. Tegyek rá házi pakolásokat. Azt se tudom, mik azok.


Van valakinek tippe? Mézes tej, langyos tej, mandudával vagy hasonló...bocs, de annak idején 14 évesen árván maradtam, és sokmindent nem tanulhattam meg a szépészetről. Örülnék a használható és jó tanácsoknak.


Köszönöm szépen!



2013. dec. 18. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
Neogranormon kenőcs? Áztasd olívaolajba attól is felpuhul,utána radírozd le a felesleges bőrt valamilyen dörzsanyaggal,kávézacc,vagy só,vagy kókuszreszelék,barnacukor,aztán kend be jó vastagon kézkrémmel,tegyél rá egy kesztyűt,hagyd így egész éjszaka. Nekem baromira száraz a kezem mindig,ez segít valamennyire.
2013. dec. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Aloe Vera First spray-t tudom ajánlani, igaz, drága, de sokáig elég és nagyon sok mindenre jó. :)
2013. dec. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. dec. 18. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!