Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nem lehet hogy a samponok...

Nem lehet hogy a samponok szándékosan zsírosítanak?

Figyelt kérdés
Figyelembe véve hogy pár év alatt a samponfogyasztásom (a hajmosások számával) négyszeresére nőtt....komolyan kezdek azon gondolkodni hogy ez egy fogás, hogy több sampon fogyjon, mert személy szerint már nálam is sok fogy....nem lehet hogy van a samponokban valami ami csak azért van benne hogy zsírosítson?
2014. jan. 6. 16:01
 1/1 anonim ***** válasza:

de lehet, ez így van, ahogy pl. a tusfürdő szárítja a bőrt, hogy vegyél rá testápolót.


bár abban nem volnék biztos, hogy ez tudatos, de a legtöbb samponban van szilikon, hogy ne gubancolódjon a hajad, az pedig zsírosít. illetve ez a Sodium Lauryl Sulfate ami az összes habosodó dologban benne van (mosószer, mosogatószer, sampon, tusfürdő) se tesz jót. az összesben van kőolaj származék is.


én kb pont 1 éve váltottam természetes alapanyagú samponra, illetve sampon szappanra (felváltva használom őket), amit utána almaecetes vízzel öblítek. annyi van, hogy ettől viszont tényleg olyan gubancos marad a hajam, hogy muszáj a végére raknom egy kis balzsamot, a natúr balzsamok kb semmit nem érnek, szóval sajnos nem sikerül a hajamon 100%ig ezt a natúr/bio vonalat véghez vinnem.


az első kb 1 hónap elég rossz volt, bár nem zsírosodott jobban a hajam, de olyan fura állaga volt (vizesen nyikorgós, szárazon kemény), de aztán gondolom megszokta a hajam és most már tök jó, nem mondom, hogy már soha többé nem zsírosodik a hajam, de heti 2 hajmosással elvagyok, korábban 2 naponta mostam és a 2. nap már gáz volt...

2014. jan. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!