Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes-e a gyámság gondolatáv...

Érdemes-e a gyámság gondolatával foglalkozni, ha a szülők teljesen elhagyják magukat és szándékosan semmilyen közműdíjat nem fizetnek?

Figyelt kérdés
Szüleim elmúltak 70 évesek és semmiféle közműdíjat nem fizetnek szándékosan és elvárják, hogy ezt mi gyerekek fizessük ki! Eddig ezt meg is tettük már úgy másfél éven keresztül, de kérdem én, hogy ez az a bizonyos szülőtartás, amit a törvény előír? Ők kapnak ketten 150 ezer forint nyugdíjat. A nejem keres 110 ezret én meg most munkanélküli vagyok, de majd lesz melóm nemsokára.
2013. dec. 30. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Gyámsággal akkor kell foglalkozni ha valaki döntésképtelen. A szüleid viszont nagyon is tudják mit tesznek. És mivel az ő házukban laktok, elvárható hogy valamivel hozzájáruljatok. Ha pedig ezt nem akarjátok akkor költözzetek el. Az ő házuk, az ő gondjuk ha elárverezik vagy kikapcsolják a közművet.
2013. dec. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán gunyorosnak fog hatni a válaszom, de: ha valaki szándékosan nem fizet közműdíjat, és ezzel eléri, hogy más kifizesse helyette, azt nem életképtelenségnek, hanem inkább életrevalóságnak hívják.

A gyámság alá vételhez mindenképpen kevés.

2013. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mi nem lakunk az ő házukban. Évekkel ezelőtt elköltöztünk egy lakótelepre és panelban lakunk.
2013. dec. 30. 20:20
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem laktok ott akkor ne foglalkozzatok vele! Esetleg finoman közölni kell velük hogy ha nem fizetik nem kapnak szolgáltatást és gubbaszthatnak majd a sötét és hideg házban. Vagy fizethetnek plusz tízezreket a visszakapcsolásért.
2013. dec. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Már másfél éve nincs villany náluk. Kifizettük helyettük a visszakapcsolási díjat is, de azt is szándékosan nem kapcsolják vissza. Nem értjük. Felveri őket a mocsok meg a szemét, mert a szemétszállítás sincs kifizetve és a víz se. Mi szoktunk elemet vinni, hogy hallgassanak rádiót és gyertyát, hogy ne legyen sötét!
2013. dec. 30. 20:24
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt írod, eddig ti fizettetek minden rezsit, most meg azt, hogy minden ki van kapcsolva-ezt most nem értem?
2013. dec. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az áramot nem fizettük, mert másfél éve kikapcsolták. Viszont összegyűjtöttük az elmaradás miatt felkamatoztatott összeget és a visszakapcsolási díjat, ami 96 ezer forint volt és nyár elején kifizettük helyettük. A vizet pedig már két éve mi fizetjük csak úgy. Egészen őszig a ház biztosítását is fizettük, de már nem bírjuk anyagilag.
2013. dec. 30. 20:34
 8/12 A kérdező kommentje:
A kikapcsolás előtt odaadtuk az áram díját, de nem fizette be.
2013. dec. 30. 20:41
 9/12 anonim ***** válasza:

Gyámsággal felesleges foglalkozni, mivel az nagykorú egyének esetében nem létezik.

A gondnokság az, amire te gondolsz.

2013. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én már nem is tudom, hogy mire gondoljak?! Nekik ez így megfelel, mert ők már úgyis meghalnak. Ez az elvük. Tehát, akkor az embernek így kell meghalnia?
2013. dec. 30. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!