Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egy éve hennázott hajra...

Egy éve hennázott hajra -elvileg aranybarna, de az idő során inkább vöröses sötétbarna lett- lehet világosabb színű hennával festeni?

Figyelt kérdés
Szeretném vissza az eredeti hajszínemet, középszőke. Egy éve nem festettem a hajam , terhesség miatt sem. A lenövés elég nagy már, és eléggé eltérő a két szín. Láttam világosabb színű hennákat (ami nem teljesen természetes, de nekem már az is mindegy, csak legyen), kérdés hogy befogná-e? Vagy ennyi idő elteltével rendes hajfestéket is vehetnék ami az eredeti hajszínemmel megegyező? Derékig ér a hajam, így nem várnám meg, míg lenő teljesen és vágással tűnjön el a sötét rész.

2014. jan. 10. 10:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem sötétszőke eredetileg a hajam, és még a hennás korszakom elején világos hennával próbálkoztam, de egyáltalán nem látszott rajta. Aztán másodjára a natúr henna (a sima vörös, ami nincs keverve semmivel) már befogta, azóta is azt használom. Én is szeretnék világosabbat, de a henna sajnos nem világosítja sem az eredeti hajszínt, sem a korábban sötétebb hennával festett részeket.

Ennyi idő után (henna nélkül) szerintem már nyugodtan használhatsz rendes hajfestéket is, bár a vöröses színt elég nehéz eltüntetni a hajból. Lehet, hogy az első pár festésig még látszódna valamennyi vöröses árnyalat. De a legjobb, ha fodrászhoz mész, akkor talán sikerül elsőre elérni az általad kívánt eredményt.

2014. jan. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ennyi idő után vegyi festéket is használhatsz. Az viszont tuti, hogy a henna csak sötétíteni tud! A világos is csak tovább sötétíteni, mert nincs szőkítő összetevő benne.
2014. jan. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!