Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mik a tapasztalatok a hennával...

Mik a tapasztalatok a hennával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Átlagos sötétbarna a hajam, de olyasmit szeretnék, ami feketés, viszont fényben vöröses a csillogása. Úgy tudom, hennával és indigóval kísérletezve ezt el lehetne érni. Egyébként még sosem volt festve semmivel sem a hajam, de rendes hajfestéket nem is nagyon szeretnék használni, őszintén szólva. Tapasztalatok? :) Köszi előre is!

2014. jan. 21. 13:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2014. jan. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a linkeket, bár már rengeteg fórumot és cikket átböngésztem, köztük ezeket is, egy kivételével. Még azért szeretnék infókat gyűjteni, vagy negatív tapasztalatot, bármit. :) Ezért tettem fel a kérdést.
2014. jan. 21. 16:16
 3/14 anonim ***** válasza:
Tapasztalataim: nem lett sem több, sem jobb minőségű hajam tőle, nem nő gyorsabban -> ezeket terjesztik neten. De legalább vörös lett és igazából nekem ez volt a célom :D világosbarna hajam van, tiszta hennát használok így lett égő-rezes vörös. Indigóról nincs tapasztalatom, de azt tudom, hogy pár mosás után jelentősen kopik, nem tartós mint a henna. Azt a jóisten nem mozdítja le a hajadról. :D
2014. jan. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Na ez érdekes, mert tényleg azt olvastam, hogy "erősebb" lesz tőle a haj. :) Lehet valakinél így, valakinél úgy. Legalább hullani biztos nem fog, mert növényi alapú. Köszi a választ. :)
2014. jan. 21. 18:27
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem jobb minőségű lett tőle a hajam! Mondjuk nem azonnal hanem hónapok, évek után. Arról nem tudok nyilatkozni, hogy több vagy gyorsabban nő-e, mert mindig is rengeteg hajam volt, ami gyorsan nőtt. xD
2014. jan. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

3as vagyok.

Hozzáteszem 3 éve hennázok :)

2014. jan. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) Hasznosak voltak. Lehet belevágok, eddig nem nagyon hallottam negatív tapasztalatot, maximum csak néhány embertől olvastam, hogy csípte a bőrüket.
2014. jan. 22. 11:59
 8/14 anonim ***** válasza:
Hennával kapcsolatban? Húú eleinte nagyon nagy reményeket fuztem hozzá. De nagyon megbántam hogy használtam. Szerettem volna nem mérgezni magam a hajfestékkel, aztán belevagtam. Egyébként nekem is barna hajam van, nem annyira sotétbarna, de nem is világos. Eloszor Lush sima voros hennéját hsználtam, aztán henné color, é Khadi, az utolso ketto élénkebb volt. De nem lehet vele drasztikusan színt váltostatni. Szerettem volna feketét, ezért elkeztem indígózni is, ami nagyon hamar kopott. A hajam szaraznak éreztem, és egyre szárazabbnak... Az egyetlen pozítívum amit tudok mondani, hogy adott némi tartást a henna a hajamnak, illetve az indigótól alkalmazás után 1-2 napig nagyon sima volt a hajam, utána vissza minden a régibe, száraz , szinte ropogos. Hajpakolások valamennyire segítetek azért. Aztán lemondtam az egészrol, befesettem rendes festékkel feketére, igaz kicsit hamar kopik, mert ugy hennára lett feste, de még mindíg jobb mint az indigó. Most pihe puha lágy a hajam, és megfogadtam SOHA TOBBET HENNA!!!
2014. jan. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
az elozo válaszoló vagyok, annyit még hozzátenék, hogy szerintem nem lehet olyan egészséges a henna sem, mert minden alkalmazás után pár napig nagyon vacakul éreztem magam, olyan fáradtnak gyengének, betegnek . Fejem fájt, volt hogy a fogínyem gyullat be, volt hogy a torkom megfájdúlt, már a 3. használat után esett le, hogy mitol is volt.
2014. jan. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én natúr hennával festem, indigó nélkül. Nekem semmi problémát nem okozott soha. Eleinte tényleg vastagabbnak éreztem a hajszálaimat. Valahogy mintha tömöttebb, dúsabb lett volna a hajam. Ez az érzés olyan 5-6 használat után elmúlt. De szárazabbnak soha nem éreztem tőle, és nem voltak allergiás tüneteim vagy ilyesmi. Elméletileg ha olyan hennával fested, amiben semmi hozzáadott kémiai anyag nincs, akkor nem roncsolja a hajat. Olyan hennát, ami Sodium Picramatot tartalmaz, inkább ne vegyél, ez felerősíti a színt, viszont rákkeltő és némelyeknél allergiát is okozhat.
2014. jan. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!