Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Jelenleg lávavörös, de eredeti...

Jelenleg lávavörös, de eredetileg középbarna színű hajból milyen hajfestékkel lehet ilyen színt előhívni?

Figyelt kérdés

Fél éve van vörösre festve a hajam (nagyjából ilyen színű [link] ), de régóta szeretnék szőke hajat, ehhez hasonlót: [link] & [link]


Mely festékfajták/márkák eredményeznek ilyen színt tartósan? Tapasztalat valakinek?


Köszönöm a segítséget!



2014. jan. 25. 15:54
 1/5 anonim válasza:
hogy egyből ilyen színt kapj, muszáj leszívatni, de az meg nagyon tönkreteszi a hajat :( egyébként szerintem ez hasonló színű [link]
2014. jan. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az enyém egyszer már megjárta ezt, sötétvörös színezővel volt befestve, ami már úgy tűnt mintha teljesen kijött volna, így be akartam festeni ammóniamentes szőkére, és a lenőtt részt be is színezte szépen, viszont az előtte festett részt nem (hiába hogy nem látszott már belőle semmi), így venni kellett ammóniásat, ami narancssárgára szívta, amit átfestettem lávavörösre, hogy mégiscsak kinézzen valahogy. És azóta vörös vagyok, és szép egységesre színezi a lenőtt részt is a festék (Syoss 8-4), csak most ismét felerősödött bennem a szőke iránti vágyam. :D


De köszönöm a válaszodat :)

2014. jan. 25. 16:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, elő kell szőkíteni mindenképpen, és elmondom, hogy a vörös pigmentektől a legnehezebb megszabadulni. Amit linkeltél szőke, az épp hamvas, úgyhogy ahhoz nagyon világosra kell kiszőkíteni a hajat, mert a hamvas árnyalat sötétíteni fog rajta. A belinkelt dobozos festék semmiképp nem jó, mert az 8-as színmélységű, és legalább kettő árnyalattal sötétebb, mint amit szeretnél.

Tehát először szőkítés világosra, aztán a megfelelő festék vagy színező rákenése. Ezek legyenek hamvas árnyalatúak, hogy semlegesítsék a hajban levő sárga árnyalatot.

Pl. 10.1, 12.111

2014. jan. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm harmadik, de mégegy kérdés. Ha mindez megvan, a lenövést elég csak a már adott festékkel festeni, ergo azt a részt nem kell előtte kiszívatni?
2014. jan. 25. 17:22
 5/5 anonim válasza:
a lenőtt részt amúgy sem szabad leszívatni! :)
2014. jan. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!