Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hennáról vélemények? Első...

Hennáról vélemények? Első hajfestés. Pozitív és negatív tapasztalat is érdekel.

Figyelt kérdés
Sötétszőkéből szeretnék vöröset.

2014. jan. 31. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom Antal Vali honlapját, tele van ilyen hozzászólásokkal a hennával kapcsolatban. Ráadásul ott elolvashatsz trükköket, praktikákat, mit hogyan csinálj.
2014. jan. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, arra pont tegnap bukkantam rá. :) Csak kicsit az bizonytalanított el, hogy ott csak és kizárólag pozitív véleményt olvastam. Tényleg ilyen csodaszer?
2014. jan. 31. 14:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem csodaszer szerintem, láttam már jó pár borzalmas hennázott hajat, de én is most fogom kipróbálni, mondjuk nekem nehezebb lesz, mert nem vöröset akarok, hanem barnát, én a Khadi festéke mellett döntöttem, kevésbé macerás, mint a sima henna.
2014. jan. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%

[link]


Tessék, itt a hennázás negatív oldaláról esik szó!

2014. febr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2014. febr. 2. 16:26
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen meg vagyok vele elégedve. Szerintem nincs neki rossz oldala, olyan van, hogy valaki nem tud elviselni dolgokat, de attól még ez nem rossz, csak az egyénnek. Pl nem lehet pontosan belőni az eredményt. Nem könnyű lemosni, meg sokáig kell fenthagyni? Ugyanmár! Attól, hogy ezt valaki nem bírja ki, még nem egy negatív tulajdonság, csupán egyedi probléma. Én volt, hogy fél napot ültem vele, kádam nincs, sikálnom semmit sem kellett utána.
2014. febr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tegnap festettem hennával (Khadi márka, csak ajánlani tudom, 100% növényi), nem maradt nyoma semmin, csak a hajamon, gyönyörű barna lett (világosbarnával festettem) csak minimálisan nehezebb a felvitele, mint a vegyi hajfestéknek, félórát kell fent hagyni a hajon, én h negyed órát hagytam, sötétebb is lett kicsit, szóval szerintem szuper, gyors és nem macerás. Egyetlen fontos dolog, hogy hőmérőt kell hozzá venni, főleg a vöröshöz, mert azt 80 fokos vízzel kell kikeverni, hogy szép színe legyen. Ja és ha a Khadi mellett döntesz, nekem a közel vállig érő hajamra a festéknek a harmada bőven elegendő, ne keverd be az egészet.
2014. febr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha indigót nem használsz, és csak a natúr henna port, amiben nincs hozzáadott vegyszer, akkor egyáltalán nem károsítja a hajad, és később ha akarod, visszatérhetsz kémiai hajfestékre is. Persze vörös hajszínt nem könnyű eltüntetni, de ez bármilyen festékre igaz, teljesen mindegy, hogy növényi vagy kémiai. Egyáltalán nem tartom macerásnak, és az sem igaz, hogy 4-5 órát, vagy akár egy éjszakát kell a hajon hagyni. Én is sötétszőkéből festettem vörösre, és általában max. 1,5 órát van a hajamon, tovább nem is kell. Az sem igaz, hogy büdös, szénára, száraz fűre emlékeztető illata van, ezt talán a városban nevelkedett emberek tartják kellemetlennek, akik először éreznek ilyet.

A legelső festés általában nem látszik annyira, ne ijedj meg, ha nem lesz elég intenzív. De második festéskor már az első festés rétegére rátapadva jobb lett nálam az eredmény.

Ilyen volt a természetes színem: [link]

És ilyen most, natúr vörös hennától: [link]

Érdekes még, hogy mesterséges fényben nem látszik annyira vörösnek, de természetes fényben, vagy megvilágításban nagyon intenzív vörös a hajam. Én szeretem.

2014. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget. Én igazából nem is attól félek, hogy macerás, vagy nehéz vele bánni (mivel én nem tudom magamnak, úgyis mást fogok megkérni rá). Meg hát nekem ennyit megér, hogy ne tegyem tönkre a hajam vegyszerekkel. Egyrészt inkább attól, hogy nem tudom hogy állna a vörös haj. Arra gondoltam, hogy hajszínezővel beszínezném, hogy lássam, hogy áll, és ha jól, akkor 3 hónapra rá belevágnék a hennába. (Vagy színező esetén nem is kell 3 hónapot várni, elég mondjuk 1-2 is?) Ne akkor derüljön ki, hogy nem is áll jól, mikor már nem tudom megváltoztatni. És ugye világosítani nem tudom, csak sötétíteni, azt pedig nem szeretném, nem állna jól a fehér bőrömhöz, és folyton a lenövésekkel szenvedhetnék, mivel feltűnőbb is. Vélemény?
2014. febr. 3. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!