Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon szőrös vagyok lány...

Nagyon szőrös vagyok lány létemre. Ott is ahol nem megszokott. Valaki tanácsot?

Figyelt kérdés

Szóval én tényleg nagyon szőrős vagyok mindenhol (lány létemre) és csak hónalj és lábat szoktam leborotválni és bajszot gyantázni, de azt ritkán ugyanis utána napokig fehér kiütések lesznek a szám felett amik nagyon csúnyák és zavaróak. Ez ellen tudok tenni valamit?

A kezem és az ujjaim is szőrösek, ami engem nagyon zavar. Tudom hülye kérdés, de megéri gyantázni/tatni? Attól félek, hogy amikor nő ki, akkor kissé "borostás lesz" illetve, mivel sötét a szőr a kezem meg hófehér, ezért látszódni fog ugyanúgy, de ugye kicsi szőrrel még nem tudok mit kezdeni. (epilátor kizárva!!)

Sajnos kozmetikusra sincs pénzem mindig, csak a szemöldökömet szoktam vele kiszedetni néha.

Megköszönném ha tanácsokat adnátok. :)


A legcikibb, hogy észrevettem, hogy az arcom(!) is pihés. Fehér pihés de igenis látszódnak. Az igazság az, hogy egy évvel ezelőtt a szám felett is csak fehér pihe volt, és mégis besötétedett/megerősödött, pedig én aztán hozzá nem nyúltam! Egyszerűen már alig merek mutatkozni anélkül, hogy ne az lenne a fejemben, hogy "úristen mit gondolhatnak rólam, milyen igénytelen és gusztustalan vagyok"

Gondoltam rá, hogy hormon problémám van, ugyanis az ilyenmértékü probléma csak másfél éve kezdődött el komolyabban, pedig már 11 évesen elkezdődött nálam a "normál". Anyum szerint genetika, de akkor miért csak mostanában történik?

16/L



2014. febr. 5. 20:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hormonprobléma, érdemes lenne elmenned egy vérvételre..

Egyébként attól, hogy gyantázod, nem lesz erősebb, csak borotválni nem szabad.

2014. febr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát voltam vérvételen (teljesen más miatt mondjuk) de semmi eltérést nem vettek észre. :s

Pedig esküszöm örülnék ha kiderülne hogy ez a baj, legalább kapnék rá valamit...

2014. febr. 5. 20:16
 3/13 anonim ***** válasza:
De hormonokat is néztek?
2014. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hú mondjuk azt nem hiszem! Egy szimpla vérvétel volt.

Az orvosnak külön mondanom kell, hogy úgy hiszem hormonproblémám van, ezért küldjön el vérvételre? De a szőrösödésen kívül nincs más tünetem. :s

2014. febr. 5. 20:22
 5/13 anonim ***** válasza:
2014. febr. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szőrös vagyok.Voltam vizsgálaton,minden rendben van,azt mondták genetika,ezt örököltem.Anya is ilyen,csak nem ennyire.
2014. febr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is rettentő szőrös típus vagyok, a lábamat borotválom, vagy gyantázom, a karomat pedig szintén gyantázom - én ajánlom, nem nőtt vissza borostásan, és idővel ritkulni fog a szőr. :)

Sajnos nekem is vannak szőrszálak a szám felett... Ezeket szintén gyantázom, és utána behintőporozom (a kozmetikus ajánlotta, tényleg nyugtatja a bőrt, állítólag a Bepanten is jó). Nekem genetikai eredetű ez a probléma.

Ne törődj azzal, hogy mások mit gondolnak! Ha sokáig, gyakran figyeled a szőrszálakat, feltűnőnek érzed őket, pedig lehet, hogy első ránézésre, normális távolságból nem is olyan vészes a helyzet! ;)

Az arcomon (meg még a homlokomon is... jaj) nekem is vannak fehér, szöszke szálak, mint neked. Ne aggodalmaskodj emiatt, sokat nem tudsz kezdeni ezekkel a szőrszálakkal, mert csak rosszabbá válna a dolog... :/

2014. febr. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Gyantázni megéri mindenhol.

Én genetikailag örököltem a szőrösségem. A legfrusztrálóbb, hogy szakállam van és mindig látszik. Meg kell szokni, hogy ezzel szenvedsz. Sok pénzt kell gyűjteni lézeres szőrtelenítésre, az is ritkítja, de a teljes sikerhez több kezelésre van szükség sajnos.

2014. febr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hú köszönöm a válaszokat!:)
2014. febr. 6. 19:09
 10/13 anitaanita ***** válasza:

Szia!


Ez nem vicc téma! Komoly egészségügyi probléma lehet belőle, ha mégis hormonális a probléma. Olyanok, hogy meddőség, immunrendszer gyengeség meg ilyenekig fajulhat. Nem akarlak ilyesztgetni, mert BIZTOS HOGY NINCS nagy baj.


De érdemes időben elejét venni a dolgoknak. Egy tűszúrásba nem halsz bele. Menj el a háziorvoshoz, és kérd, hogy utaljon be endokrinológiára. Ott egy doki meg majd elküld vérvételre, ahol kifejezetten a hormonszinteket vizsgálják.

2014. febr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!