Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos probléma (? )

Pattanásos probléma (? )

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és kb. 2 éve nagyon pattanásos az arcom. Főleg a homlokomon van nagyon sok, nem nagyok és nem is gyulladtak, de piros tőlük az egész fejem. A szám alatt és az államon is van 5-6 :( Már rengeteg mindent kipróbáltam, kozmetikusnál is voltam. Már csak az idő segíthet?

A másik problémám, hogy lassan 15 éves leszek és semmi mellem nincs. Egy kis ,,dudor,, szerűség van de melltartó még bőven nem kell. Kicsit zavaró számomra.. :(


2014. febr. 15. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is ez volt 2-3 éve.

Én is szintén mindent kipróbáltam, hatás persze nem volt. :( Még csak nem is enyhítették a pattikat az ilyen mindenféle készítmények. :(

Aztán besokalltam, elmentem bőrgyógyászhoz. :D

Ő alaposan kikérdezett, hogy a menstruációm rendszeres-e, mennyi zsíros, egészségtelen ételt fogyasztok, mennyire vagyok stresszes, hasonlók. A válaszaim alapján pedig kiszűrte, hogy faggyúmirigy túltermelésem van, ami serdülőkorban természetes.

Írt fel reggeli szeszt, amit gyógyszertárban kellett kikevertetni és estére kenőcsöt.

2 hónap múlva a pattanásaim olyan szinten elmúltak, hogy ha hiszed, ha nem, EGY SEM VOLT! :) (előtte nekem is volt bőven, nem 1-2 és sűrűn volt gyulladásos is köztük)

Nekem a mellkasom is eléggé pattanásos volt, ott is elkezdtem azt a reggeli szeszt használni (konkrétan a szesz volt csak a pattikra, a kenőcs a faggyúmirigy további gondjaira) és szépen helyrehozta ott is. :)

Most 16 vagyok és nagyon szépen elmúltak a pattanásaim, néha-néha előfordul 1-2, de nem gyulladásosak és leginkább a stresszesebb időszakokban van, menstruáció előtt és ha sok csokit eszek. :D

Szóval nem, ne hidd, hogy csak az idő segíthet! :)

Nehéz folyamat, mert bizonyos utasításokat be kell tartanod. Nekem például azt mondta a bőrgyógyász, hogy csokit sem ehetek, maximum csak kicsi, minimális mennyiségben.

Persze nem volt könnyű leszokni egy olyannak a csokiról, aki egyszerre féltáblányit megevett...:P :) De sikerült leszokom, és azt gondolom, hogy neked is érdemes a csokiról leszoknod, ha szép bőrt szeretnél. :) A csoki a bőr egyik LEGNAGYOBB ellensége!!

Persze nem kell teljesen, csak napi egyszerire csökkentsd az adagot és akkor sem 6-7 kocka Milka. :D Csak 2-3.

Hidd el, a bőröd megfogja hálálni. :)

Azon kívül ha cigizel, akkor az is okozhat pattanásokat.

Egyébként én a Garnier Pure 3 in 1 arclemosót ajánlom, ami egyben arclemosó, maszk, bőrradír. Ha éppen előjönnek a pattanások, akkor napi 2×, reggel-este használom, de ha nincsenek, akkor napi 1×, minden reggel.

És javaslom, hogy vedd kezedbe a pattik ellen az irányítást és menj el bőrgyógyászhoz!

A kozmetikus aztán nem valami nagy megoldás...:/

És írtad, hogy lassan 15 leszel és kicsik a melleid, szóval lehet, hogy valami hormonális betegséged van, a hormonális gondoktól pedig 99%, hogy a bőröd pattanásos.

Esetleg nem vettél észre magadon nem kis mértékű hízást/fogyást?

Nagyon sok minden szerepet játszik sajnos a pattanások kialakulásában, amire pontos választ csak egy hozzá szakértő ember tud mondani.

Sok szerencsét! :)

2014. febr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

úú köszi a sok infót, akkor nem lehetetlen az estem :)Nem iszom alkoholt, nem cigizem, meg semmi káros. Csokit sokat ettem , de most próbálok leszokni róla :) 161 cm és 48 kg vagyok, lehet hogy kicsit vékony , de nem tudok hízni. Tartom ezt a súlyt, nem fogyok nem hízok. Akkor szerinted a bőrgyógyász a megoldás?

És nagyon köszi mégegyszer:)

2014. febr. 15. 16:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem a bőrgyógyász sem volt megoldás.

Mindent kipróbáltam már szinte...

Az én bőrgyógyászom nem kérdezett úgy ki mint az előzőt csak hámlasztót írt fel...meg sok kencét amiktől kiszáradt a bőröm..igaz,segített,hogy pár nap alatt leszáradjon de utána újra jöttek és az én célom nem az,hogy kencékkel eltávolítsam hanem hogy megszüntessem az egész folyamatot így hát saját kezembe vettem az irányítást és belsőleg kezdtem tenni érte.Sok folyadékot iszok!de tényleg amennyit csak tudok és elkezdtem szépségvitamint szedni amitől szép lesz a bőr,a haj és a köröm is erősebb lesz.

Nekem ezzel segített kicsit.

2014. febr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!