Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kell használni a...

Hogyan kell használni a ricinusolajat?

Figyelt kérdés
Olvastam már itt, hogy nő tőle a haj és fényleni fog. de hogy kell használni? leírnátok nekem részletesen hogy ti hogyan szoktátok, és mi az eredménye? mennyit nőtt tőle, nem szárította ki a hajat? normális válaszokat várok :)

2014. febr. 15. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Pakolás:(száraz hajra!)

Kb fél deci (hajhossztól függ) ricinusolajat tegyünk mikroba, hogy felmelegedjen, majd keverjük össze 1-2 tojás sárgájával, hogy sűrű masszát kapjunk.

Ehhez tehetünk pár csepp citromlevet (szőke haj esetében)

Vagy vitamin kapszulákat (por formájában), pl E-vitamin

Tojás helyett elkészíthetjük olíva vagy napraforgó olajjal is a keveréket (megkönnyíti a kimosást)

Vagy a szokásos hajpakolásunkhoz is adhatjuk .


egy hajfestő ecset segítségével vigyük fel a teljes hajra, főleg a tövekre, mintha csak hajat festenénk, majd masszírozzuk a fejbőrbe. A maradékot oszlassuk el a hajvégeken is. Hajszárítóval fújjunk rá meleg levegőt, majd folpakkal csavarjuk be a teljes hajunkat a fejünk tetején. Erre jöhet még egy zuhanysapka, vagy normál sapka, hogy melegen tartsa-így jobban hat. Akár törülközőt is használhatunk, de ha éjszakára is a fejünkön akarjuk hagyni, a sapka a legjobb megoldás. Ha éjszakára is hagyjuk, akkor még egy törülközőt is tegyünk a párnára, nehogy olajos legyen. (én ilyet még sose csináltam, félek, reggelre szétjönne a turbán, és minden tiszta olaj lenne..) Általában minél tovább a fejünkön marad a pakolás, annál jobban fog hatni. Hétvégén, mikor semmi dolgunk, és egész nap otthon tevékenykedünk, észre se vesszük azt a 3-4 órát, vagy akár többet is, szóval az időhiány nem lehet kifogás. :) Ha letelt a hatóidő, babasamponnal jól mossuk át az egészet, akár két-három alkalommal is mossuk meg, hogy biztos ne maradjon olajos a haj. Hideg vízzel öblítsünk legvégül, így elkerülhetjük a haj gyors újrazsírosodását is. Ezek után hagyjuk a levegőn megszáradni a hajunkat, ne használjunk hajszárítót!

2014. febr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
hetente 2-3 alkalommal is megcsinálhatjuk, ha minél gyorsabb és látványosabb eredményt szeretnénk elérni! Ha kúra szerűen csináljuk, a heti 1 alkalom azért legyen meg
2014. febr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2014. febr. 15. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!