Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi értelme van néhány havonta...

Mi értelme van néhány havonta hajat vágatni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, sokan mondják, gyorsabban nő.. Idáig oké, de ha valaki havonta eljár vágatni, gyakorlatilag levágatja azt, ami egy hónap alatt megnő, nem?
2014. febr. 20. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Semmi értelme, meg ha ápolnák rendesen a hajukat az emberek akkor nem is lenne szükség vágásra.
2014. febr. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nem kell havonta annak aki növeszti, elég 3 havonta levágni a végéböl amit muszáj. Ha nincs levágva a töredezett rész akkor nem nö csak letörik a vége.
2014. febr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Így többet keresnek a fodrászok, a másik pedig ha nem növeszted a hajad, célszerű levágni, hogy ugyanolyan hosszúságú maradjon
2014. febr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Rövid frizurát muszáj vágatni mert hamar túlnövi az alakját.
2014. febr. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
Második! Miért ne nőne töredezetten? A haj a fejedből jön, nem a végéből. Érdekes megfogalmazás, de remélem érthető voltam:)
2014. febr. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a második úgy értette, hogy hiába nő a haj, nem fog látszani, mert törik. Szóval oké, a haj a hajtőtől nő, és nő is minden hónapban, de ha a vége letöredezik, akkor nem igazán fog látszani, hogy nő a hajad.


Én amondó vagyok, hogy nem kell feltétlenül 2-3 havonta vágatni a hajból, inkább akkor, amikor már láthatóan töredezik. Amellett, hogy nem egészséges állapot, hogy a haj összevissza törik, nem is szép. És igen, ez látszik. Ilyenkor célszerű a töredezett részeket levágni.

De megfelelő ápolás és odafigyelés mellett nem fog 2 hónap után törni a hajad, mint a fene. Én pl. nyáron vágattam a hajam utoljára, azóta nagyon figyeltem az ápolásra, de nem vittem túlzásba. A hajam még soha nem volt ilyen életerős, egészséges, mint most. Most kezd láthatóan töredezni, és már annyira visszasűrűsödött, hogy kiengedve bizony viccesen nézek ki. Mivel nem túl hosszú a hajam (vállig ér kb.), és nagyon sok, úgy nézek ki állítólag, mint egy oroszlán.. :)

Szóval most már ideális lenne vágni kicsit belőle és megritkítani, de mondom, fél éve vágattam le.


Úgyhogy nem feltétlenül kell 2-3 havonta fodrászhoz járni, inkább annak, akinek a fazon miatt muszáj. Egyik barátnőmnek pl. rövid haja van, ő 1,5 havonta jár kb. fodrászhoz, mert ha kezd visszasűrűsödni és nőni a haja, nem áll jól a fazon.

2014. febr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A hosszú hajat nem kell túl sűrűn vágatni, nem nő gyorsabban. Viszont a rövid hajat kell. Én decemberben vágattam le rövidre és mostanában fogok bejelentkezni a fodrászhoz hogy igazítson rajta mert nem úgy áll, ahogy kéne.
2014. febr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Annak érdemes havonta vágatni,akinek töredezik a haja,ha nem vágatod havonta a töredezés fokozódik és gyakorlatilag nem látszik hogy nőtt e a haja az illetőnek

23/F

Egy fodrász.

2014. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Második! Miért ne nőne töredezetten? A haj a fejedből jön, nem a végéből. "

Mert a haj tovább töredezik, azaz ha egy hajvég elkezd töredezni, akkor az nem áll meg.

2014. febr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akinek rövid a haja, van, hogy havonta vágatja, mert 4 hét után már nem tudja normálisan formázni, nem úgy áll.

Nekem hosszú a hajam, sajnos akármennyire ápolom, a vége töredezik, ezért 3 havonta levágatok belőle 1-1,5 centit.

2014. febr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!