Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van valami jó szer (lehetőleg...

Van valami jó szer (lehetőleg ne mesterséges "szarokat" mint a C&C vagy OXY) pattanásokra?

Figyelt kérdés

Elegem van a "mesterséges" cuccokból....

Érdemes volna gyógyszertárban kikevertetnem valamit magamnak? És ha igen, mit? Vagy a gyógyszerész a panaszaim alapján tudni fogja, mit javasoljon/készítsen nekem? Esetleg más, hatásos szer, ami vény nélkül kapható, és hatásos?


2009. dec. 10. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Zsíros arcbőrre én heti kétszer használok élesztős maszkot, negyed élesztőt tejjel összekeverek hagyom megszáradni a bőrömön, utána szép matt lesz tőle az arcom.

Meg szoktam főzni jó erős kamillafőzetet, és esténként vattapamaccsal azzal törölgetem az arcom.

Érdemes sokszor gőzölni és radírozni az arcot, így sokkal könnyebben felszínre jönnek a pattanások, és nem maradnak hegek.

Ha van infra vagy bioptron lámpád az is sokat segít.

Ezenkívűl egyél sok A-vitamint az jót tesz a bőrnek.

2009. dec. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
sajnos nálam az élesztők régen semmit sem segítettek..emlékszem, mindig vasárnap reggel kevertettem anyámmal ilyen élesztős izét, rákentem az arcomra, mondjuk rohadt büdös volt arra emlékszem, de nemigazán használt....
2009. dec. 10. 22:11
 3/6 anonim válasza:
Patikában lehet kapni, az a neve, hogy Aknesol (Aknezol) nekem bejött. Baromira szárít, a megkévő pattanások gyorsan leszáradnak, és magamon úgy vettem észre, hogy a miteszereket is fokozatosan eltünteti. Kb. 1000 ft, és sokáig elég. Olyan mint a tonikok, vattapamaccsal felkened arcmosás után.
2009. dec. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

dr. pál szagtalan fokhagyma zselé

Nekem ez nagyon bejött

2009. dec. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jah és ez tényleg nem büdös
2009. dec. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Köszi.
2010. jan. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!