Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Házi arcpakolás ahhoz hogy...

Fufcsi kérdése:

Házi arcpakolás ahhoz hogy selymes legyen az arcom? Elég sok "ragya" van rajta ami nagyon csúnya.

Figyelt kérdés

2014. febr. 22. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Etcsoki+citromle= felolvasztod a csokit es belenyomsz 2 citromot es ezt a masszat felkened az arcodra kb 10-15 percig es lemosod.

A pattanasokat kenegesd fogkremmel estere amikor keszulsz csicsikalni

Tojas+citrom=hamvas lesz a borod

Uborkaval is kenegetheted a pofid

Remelem tudtam segiteni irj privit ha valamit tudlk meg segiteni puszi

2014. febr. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia!

Méz, natúr joghurt, (esetleg aloe vera), olajok (oliva, szőlőmag)

Előtte óvatosan bőrradírozhatsz kávézaccal+pár csepp folyadékkal

Utána hidratáló krém

2014. febr. 23. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Tegnap este nem tudtam rendesen írni most pótolom:DD


1. Paradicsom

A paradicsom savtartalma, belsejében lévő A-, C-, K-vitaminok és a likopin leszárítja a pattanásokat, ezért is van benne nagyon sok pattanás elleni krémben. Csak fogj egy paradicsomot és helyezd a problémás felületre. Össze is darálhatod vagy pépesítheted, így használhatod arcmaszkként is. Rendszeresen ismételd meg a kezelést, és látni fogod a változást.


2. Méz és fahéj

A méz megöli a baktériumokat és eltünteti a pattanásokat. A fahéjkéregben található olajak pedig véralvadás-gátló és gyulladásgátló hatással bírnak. Vegyítsd ezt a kettőt, csinálj belőlük maszkot, használd a bőr megújítására.


3. Burgonya

Egyetlen szem burgonya 70%-ban lát el C-vitaminnal (amely növeli a szervezeted kollagéntermelését és megelőzi a stressz-, környezeti- és napkárosodásokat), B-vitaminnal (az egészséges DNS termelődésért, bőrsejt-regenerálódásért). Ezenkívül a burgonya bőrfényesítő niacint tartalmaz, ami jó a hiperpigmentációra és egyéb bőrproblémákra. Az aprított nyers burgonya nemcsak a pattanásokra jó, de segít visszaállítani a hiperpigmentációt, fényesíti a bőrt és megelőzi a ráncokat.


4. Citromlé

Mind tudjuk, hogy a citrom magas savtartalmú. Nem csupán kiszárítja a pattanásokat, de megöli a benne lévő baktériumokat is. A citrom ezen kívül nyugtatja a bőrt, a C-vitamin pedig egészségesen tartja azt. Ha közvetlenül bőrre akarod használni, vegyél egy vattapamacsot, hagyd, hogy átjárja a citromlé, és tedd a problémás felületre.


5. Almaborecet

Habár kevésbé népszerű, mint a balzsamecet, nagyszerűen alkalmas a bőr méregtelenítésére, és visszaállítja annak pH értékét. Az ecetben továbbá almasav és tejsav is található, ami puhítja a bőrt, és nagyszerű bőrradírozó hatása van. Ha tonikként használod, pattanásellenes hatást fejt ki az egész testeden. Higitsd az ecetet vízzel, és használd tonikként.


6. Fokhagyma

A fokhagymában található allicinnek, kénnek, cinknek és kálciumnak antibiotikus, gombairtó és bőrtisztító hatása van. Tördeld össze, keverd vízzel, és kend a problémás felületre.


7. Uborka

Hidratálj! Az uborkának 95%-a víz, eltávolítja a halott bőrsejteket és kitisztítja a pórusokat. Használható arclemosóként, így hidratálja a bőrt és ellátja egyéb olajokkal. Daráld le az uborkát, keverd össze vízzel, és már használhatod is.


8. Olívaolaj

A hegesedések gyógyítására használj olívaolajat. Biztos furának tartod, hogy pont az olaj tudna bármilyen módon segíteni a pattanások ellen, de az olívaolaj megfiatalítja, szárítja és gyógyítja a bőrt, így megelőzi a pattanásosodást. Kenj a bőrödre egy sós-olivaolajas mixet, majd öblítsd le melegvízzel.

2014. febr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Ha komoly a helyzet, tényleg durva sok ragya van akkor azon a bőrgyógyász segít, házi kencék nem fognak.
2014. febr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kávézaccos arcradírozást egyáltalán nem ajánlom. Nekem attól még csúnyább lett a bőröm.

Régen nagyon pattanásos voltam, de eldöntöttem fél éve, hogy ennek vége.

Először megvásároltam a mindenféle kencét. Aztán elfogytak, és nem volt pénzem venni, ekkor álltam rá a házi csodaszerekre.

Napi rutin része:

Reggel és este is szénszappannal mosok arcot, ez iszonyatosan durván szárít. Kb 15 percig hagyom száradni az arcom, és utána bekenem egy erős, zsíros krémmel. Este pedig lefekvés előtt mindig bekenem az arcom hintőporral.


Pakolások. Minden héten minimum 1 alkalmat szánok a több fázisú arctisztításnak.

Először felgőzölöm az arcom. Zöld, és kamilla teát felforralok, és törölközővel a fejemen eltöltök felette úgy 10 percet. (Mielőtt ezt megtenném félre teszek egy kispohárral belőle - gyorsan kihűl)

A gőzöléstől kitágulnak a pórusaim. Amikor forrt a víz előkészítettem a következő kencét. 1 tojást 2 felé választottam fehérje-sárgája.

A fehérje jön most. Enyhén habosra vertem, éppen hogy.. és a frissen gőzölt arcomra rákenem, de csak a fehérjét. Erre pedig 1 réteg papírzsepit teszek. Hajszárítóval segítem a száradást. Kb. fél órát hagyom az arcomon. Miután már teljesen megkeményedett lehúzom az arcomról a maszkot. És a zsebkendőn marad a sok gusztustalan kosz, ami a pórusokba volt, ilyen szőr szerű fehér dolgok.

Miután ez megvolt a sárgájás pakolást kenem fel az arcomra, ezt is előre elkészítem.

Sárgája, olívaolaj, élesztő/sör, méz. (Megfelezem az adagot, a felét a hajamra teszem, kb 3 órát hagyom rajta.) Ezt is rajta hagyom úgy 20 percig, utána meleg vízzel lemosom. Pár órára szabadon hagyom a bőröm.

Ha van pattanásom, kettévágok egy fokhagyma gerezdet, és avval megdörzsölöm a pattanás és környékét.

Este pedig ugyan úgy megmosom szénszappannal az arcom, erősen hidratálom, és hintőporozom.


2 féle bőrradír közül választok hetente 1-2x (másik napon mint az előző kúranap). Az egyik bolti, a másik pedig egy vattacsomót átitatok citromból nyert lével, és erre a tocsogós vattára szórok egy nagyobb csipet cukrot. Evvel átdörzsölöm az arcomat, és teljesen felfrissíti.


Körülbelül 3 hónapja használok saját elkészítésű bőrápolási szereket. És fantasztikus átalakuláson ment át a szervezetem.


Nagyon kísérletező kedvű vagyok, rengeteg pakolást csináltam már. Általában rengeteget elolvasok, és magamnak állítom össze, hogy épp mire van szükségem. Ezeknek néha olyan szaga van, hogy a hányás kerülget. De mindent a szépségért! :D


Volt egy pakolás ami egyszerűen csodát tett, de a gyomrom még nem áll készen a találkozásra. Volt benne uborka, paradicsom, menta, méz, sör, citrom. Leturmixolva, leszűrve. És a levet összekevertem mindenféle nagyságú, finomságú sóval, de rengeteggel. ÉS evvel a masszával áttöröltem az arcomat, a levet még egyszer rámasszíroztam, és rajta hagytam 10 percig, utána pedig lemostam. Gusztustalan szaga volt. De nagyon szép lett tőle a bőröm.

2014. máj. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem leírni, hogy a sárgájás pakolás után leöblítem az arcomat a pohárka teával és ezt rajta is hagyom, nem mosom le.
2014. máj. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Pár éve még nekem is tele volt az arcom, de bőrgyógyászhoz fordultam mert a kencék semmit sem használtak. Az orvos gyógyszert írt fel amit 7 hónapig szedtem. Az maga a csoda. Minden eltűnt. A bőröm szép és sima. Én ezt ajánlom neked.
2014. máj. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1.Egy csomag élesztő egyötöde elkeverve 2 csepp (szó szerint!) mézzel és egy negyed kávéskanál joghurttal, hogy egy nagyon sűrű masszát kapj. Vastagon a bőrre kenve addig kell rajta hagyni, amíg tökéletesen megszárad.Száraz ledörzsölés után a maradékot langyos vízzel lemosni. Heti 1-2 alkalommal javasolt.


2. Aloa vera növény leveléből nyert gélszerű masszával reggel-este bekenni a bőrt és 10-15 perc után lemosni. Hidratál és fertőtlenít. Veszel egy növényt a virágosnál és hónapokig használod a friss és tiszta alapanyagot. Felesleges bármivel keverni.

2019. márc. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!